Wrocław: Pomogą znaleźć pracę kobietom

  Wrocław: Pomogą znaleźć pracę kobietom

  Paweł Kuś

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Po zakończeniu warsztatów panie dostały certyfikaty

  Po zakończeniu warsztatów panie dostały certyfikaty ©Fot. Anna Chorążyczewska

  We Wrocławiu 13 kobiet skorzystało z nietypowego wsparcia firmy Dress for Success. "Aktywna kobieta na rynku pracy - zmiana wizerunku drogą do zatrudnienia" to tytuł konferencji, która była podsumowaniem pierwszego etapu działań tej organizacji.
  Po zakończeniu warsztatów panie dostały certyfikaty

  Po zakończeniu warsztatów panie dostały certyfikaty ©Fot. Anna Chorążyczewska

  Program jest wspólnym przedsięwzięciem Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu i stowarzyszenia Dress for Success. W rezultacie tego połączenia 13 kobiet jest obecnie w pełni gotowych do spotkania z pracodawcą. Na konferencji przedstawiono zasady szkolenia.

  - Program zakłada, że panie po zajęciach związanych z aktywnym poszukiwaniem pracy i tworzeniem skutecznych dokumentów aplikacyjnych, nauką radzenia sobie ze stresem, ćwiczeniami asertywności, a także po przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej, zadbają również o swój wizerunek - tłumaczy Dorota Stasikowska-Woźniak, dyrektor Dress for Success Poland.


  Organizatorzy wyposażyli swoje klientki w elegancki strój, odpowiedni do rozmowy kwalifikacyjnej, i nauczyli panie, jak zrobić profesjonalny makijaż. Starające się o pracę kobiety zmieniły także fryzury, o co zadbała Akademia Technik Fryzjerskich. Odwiedziły również salon Lady Fitness, gdzie nauczyły się np. zachowywania właściwej postawy ciała podczas rozmowy itp.

  Spotkały się ponadto z kobietami sukcesu: Jowitą Oczkowicz-Cieślik, współwłaścicielką firmy rekrutacyjnej, oraz Martą Tymoszewicz-Bednarz, właścicielką klubu fitness. Dokonania tych pań są potwierdzeniem tezy, że dla pragnących zmian nie ma rzeczy niemożliwych.

  - Już po tym pierwszym etapie widać wielką zmianę wśród uczestniczek. Poza innym wizerunkiem zauważyłam przede wszystkim wzrost zaangażowania i aktywności. I dokładnie o to nam chodziło - mówi Oczkowicz-Cieślik.

  Po zakończeniu projektu każdej pani przydzielona zostanie mentorka, która ze swoją podopieczną będzie wspólnie pokonywać wszelkie trudności, a także motywować ją do skutecznego działania. Mentorkami w tym projekcie są panie z Wrocławia, które czują się spełnione zawodowo, mają przynajmniej 5 lat doświadczeń zawodowych na niezależnym, samodzielnym stanowisku pracy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W kwestii formalnej

   Niniol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 94 / 91

   Czy gdybym jako facet chciał wziąść udział w tym projekcie i odmówiono by mi, to mogę ich pozwać za dyskryminację płciową?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama