Menu Region

E-deklaracje - czyli jak wysłać PIT przez internet (PIT...

E-deklaracje - czyli jak wysłać PIT przez internet (PIT ONLINE, KROK PO KROKU, POBIERZ PROGRAM)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

3Komentarze Prześlij Drukuj
E-deklaracje - czyli jak wysłać PIT przez internet (PIT ONLINE, KROK PO KROKU, POBIERZ PROGRAM) E-deklaracje - czyli jak wysłać PIT przez internet (PIT ONLINE, KROK PO KROKU, POBIERZ PROGRAM)
Nie wiesz, jak wysłać PIT przez internet? Skorzystaj z rządowej strony www.e-deklaracje.gov.pl. Podpowiadamy krok po kroku, jak złożyć e-deklarację. Zobacz, jak wysłać PIT przez internet.
1 stycznia rozpoczął się nowy okres rozliczeń z urzędem skarbowym. Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się z Administracją Podatkową w formie elektronicznej i chwali się, że do końca grudnia 2013 roku system e-Deklaracje przyjął ponad 39 mln dokumentów w formie elektronicznej.

E-deklaracje - co zrobić, by wysłać PIT przez internet - WYMAGANIA
Do składania deklaracji za pomocą interaktywnych formularzy PDF wymagany jest:
- podpis elektroniczny
- komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows (2000, XP, Vista, Windows 7 lub Windows 8) i skonfigurowanym dostępem do Internetu.

- zainstalowane oprogramowanie Adobe Reader w aktualnej wersji (co najmniej wersja 9.0.0 lub wyższa, zalecana wersja polska) – odpowiednia wersja do pobrania na stronie producenta: www.adobe.com/pl/ lub get.adobe.com/reader/.
- pobrana ze strony internetowej systemu e-Deklaracje (www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/do-pobrania) i zainstalowana w systemie aktualna wtyczka (plugin) do programu Adobe Reader.
- pobrane ze strony internetowej systemu e-Deklaracje (www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/formularze) i zapisane na dysku lokalnym odpowiednie wzory formularzy interaktywnych PDF.

By wypełnić PIT przez internet należy najpierw zainstalować wtyczkę. Aby to zrobić należy pobrać plik na lokalny komputer (ze strony www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/do-pobrania) i następnie uruchomić instalator wtyczki.Czytaj dalej: E-DEKLARACJE - JAK ZŁOŻYĆ PIT PRZEZ INTERNET - KROK PO KROKU
1 »
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

oddaję 1% podatku by pomagać opp

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zakonnica (gość)  •

Czy wiecie już co zrobić ze swoim pitem i na kogo przeznaczyć 1% podatku? Już teraz możesz przyczynić się do tego, że jakiś maluch zostanie szybciej zdiagnozowany przez lekarza, a jego leczenie rozpocznie się wcześniej. Przekaż tak jak ja 1% swojego podatku na rzecz Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom wpisując w swoje rozliczenie KRS 0000140007

skomentuj

rozliczenie PIT

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Doorta (gość)  •

Cześć.
A ja ze swojej strony polecam darmowy program do PIT, -pitax.pl
Łatwy, intuicyjny i rzetelny,fachowy. A poza tym szybki i bardzo przyjazny!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zgadzam się.

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Grzegorz Brzeczy  •

Zdecydowanie poprieram. Używałem juz paru rogramów do tego i pitax nie ma sobie równych póki co.

odpowiedzi (0)

skomentuj