Radwańska Cibulkova 1:6, 2:6 w półfinale AO. Cibulkova w finale z Na Li. Fatalny mecz Radwańskiej

WSK
Radwańska Cibulkova półfinał Australian Open 2014
Radwańska Cibulkova półfinał Australian Open 2014 EPA/MAST IRHAM
Radwańska Cibulkova 1:6, 2:6 w półfinale Australian Open. Po świetnym meczu w ćwierćfinale z obrończynią tytułu Victorią Azarenką, Polka była dziś bez formy. Mecz Radwańska Cibulkova był jednostronny. Isia nie pokazywała na korcie chęci walki, za to Cibulkova świetnie przewidywała każdy ruch Polki. W finale Cibulkova zagra z Chinką Na Li, która pokonała kanadyjkę Eugenie Bouchard w ładnym stylu.

Radwańska przegrała z Cibulkovą w półfinale AO po fatalnym meczu. Polka rozbita

Radwańska - Cibulkova 1:6, 2:6

Agnieszka Radwańska zagrała fatalny mecz - Dominika Cibulkova pokonała ją w półfinale Australian Open. Polka popełniała niewymuszone błędy seriami. Cibulkova wygrała pewnie, przewidując w którym miejscu kortu znajdzie się Polka. Agnieszce Radwańskiej zabrakło siły i kondycji - była zupełnie bez formy po wyczerpującym trzysetowym pojedynku z Victorią Azarenką. W przeciwieństwie do poprzednich trzysetowych pojedynków w tym turnieju, Radwańska po ćwierćfinale nie miała dnia przerwy.

Radwańska Cibulkova - fatalna Polka

Mecz Radwańska - Cibulkova zaczął się od przegranego gema przy serwisie Polki. Potem było już tylko gorzej - Agnieszka Radwańska pierwszym podaniem trafiała w kort, ale każdą jej drugą piłkę Słowaczka była w stanie przewidzieć. Cibulkova nie zagrała meczu życia - to Radwańska podała jej zwycięstwo na tacy i nie biegała nawet do długich piłek. Słabością Agnieszki Radwańskiej był dziś return - nie podchodziła pod słabe serwisy Cibulkovej i nie uderzała tak agresywnie jak w meczu z Azarenką. Przerzucała piłki nad siatką, a często trafiała też w siatkę.

Pojedynek Radwańska - Cibulkova nie był widowiskowym meczem. Cibulkova szybko wyprowadziła wynik na do 2:0 w pierwszym secie. Następnie Radwańska wygrała przy własnym podaniu na 2:1, ale kolejne osiem gemów padło łupem Słowaczki. Ustalenie końcowego wyniku na 6:2 w drugim secie było dla Cibulkovej formalnością.

Do decydującego meczu w turniejach Wielkiego Szlema Radwańska dotarła raz - w 2012 roku na trawie w Wimbledonie przegrała w trzech setach z Amerykanką Sereną Williams. Przed rokiem wystąpiła w Londynie w półfinale.

Ranking Radwańska - Cibulkova w wygranych turniejach jest korzystny dla Polki. Cibulkova triumfowała 3 razy. Radwańska zaliczyła 13 triumfow i pięć finałów w imprezach WTA. Pierwszy tytuł wywalczyła na twardych kortach w Sztokholmie w lipcu 2007 roku, a ostatni we wrześniu ubiegłego roku na tej samej nawierzchni w Seulu.

Z kolei w kończącym sezon turnieju masters - WTA Championships - w 2012 roku w Stambule wystąpiła w półfinale.