Operacja Trynkiewicz - Mariusz Trynkiewicz pod nadzorem...

Operacja Trynkiewicz - Mariusz Trynkiewicz pod nadzorem policji 24 godziny na dobę (FILMY)

WSK, TVN/X-News, RZ

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Mariusz Trynkiewicz
1/3
przejdź do galerii

Mariusz Trynkiewicz

Operacja Trynkiewicz - czyli mobilizacja policji do obserwacji mordercy czwórki chłopców - szatana z Piotrkowa Mariusz Trynkiewicza. 24-godzinna tajna obserwacja pedofila, a nawet – w razie zagrożenia życia – pomoc w zmianie jego tożsamości. Policja szykuje warianty działań po wyjściu na wolność Mariusza Trynkiewicza - informuje "Rzeczpospolita". Operacja Trynkiewicz rozpocznie się 11 lutego po wyjściu mordercy z więzienia.

Operacja Trynkiewicz - szczegółyNa czym będzie polegać operacja Trynkiewicz? Mariusz Trynkiewicz będzie kontrolowany jednocześnie przez 25 policjantów. Rzeczpospolita informuje, że dysponować mają 11 samochodami, wynajmą też mieszkania konspiracyjne. Do tej operacji policja oderwie nawet część funkcjonariuszy od... spraw kryminalnych.

Trynkiewicz tuż przed wyjściem na wolność 11 lutego, zostanie on przeniesiony z Rzeszowa do innego zakładu karnego.
Wyjdzie więc w zupełnie innym rejonie kraju. To ma zapewnić mu anonimowość. Wtedy rozpocznie się operacja Trynkiewicz. Jest też inna wersja - sąd może uznać, że trafi do ośrodka zamkniętego w Gostyninie.

Czytaj więcej: Trynkiewicz zamieszka tu, gdy wyjdzie na wolność. Gostynin czeka (FILM)

Mariusz Trynkiewicz zamieszka w Gostyninie?Źródło: TVN24/x-news


Dokąd skieruje pierwsze kroki? – Nie wiemy, gdzie zamieszka i u kogo się zatrzyma - twierdzi Komenda Główna Policji.

Jak służby szykują się do operacji Trynkiewicz?

Mariusz Trynkiewicz to pedofil, który w 1989 został skazany r. za zabójstwo czterech chłopców w 1988 roku. Powinien odbyć karę śmierci, ale zamieniono ją potem na 25 lat więzienia.

W pierwszej połowie 2014 r. nadzorem prewencyjnym może zostać objętych 40 osób, w tym Mariusz Trynkiewicz, które opuszczą zakłady karne; przygotowujemy się do podjęcia wszelkich, adekwatnych do zagrożeń działań - poinformował szef policji Marek Działoszyński. Jednym z takich działań będzie operacja Trynkiewicz.

– Zakładamy, że wymiar sprawiedliwości jest w stanie poradzić sobie z tą sytuacją. Gdyby jednak doszło do tego, że (Trynkiewicz) wyjdzie, to przygotowujemy się do tego, żeby podjąć wszelkie, adekwatne do zagrożeń działania policyjne zgodne z prawem - powiedział Działoszyński dziennikarzom. Dziś już wiemy, że te ukierunkowane działania policji przyjmą nazwę: operacja Trynkiewicz – Mamy świadomość, że pewne kruczki proceduralne, które mogą być wykorzystane przy okazji niektórych osób, mówimy o panu Trynkiewiczu, mogą spowodować, że chwilowo wyjdzie on na wolność - dodał.Prezydent Bronisław Komorowski w połowie grudnia zeszłego roku podpisał ustawę, dzięki której Mariusz Trynkiewicz może zostać przeniesiony do specjalnego ośrodka w Gostyninie. Tam też mogłaby rozpocząć się operacja Trynkiewicz. Przepisy zostały ogłoszone w Dzienniku ustaw 7 stycznia, mają wejść w życie 22 stycznia. Ustawa daje możliwość umieszczenia takiej osoby, już po odbyciu przez nią kary, w specjalnym ośrodku lub oddania jej pod dozór policji.

Ustawa dotyczy m.in. postępowania wobec sprawców zabójstw i gwałtów, skazanych w czasach PRL na karę śmierci. Na mocy amnestii w 1989 r. zamieniono tym osobom wyroki śmierci na 25 lat (w kodeksie karnym nie funkcjonowała wówczas kara dożywocia). Ponadto, odnosi się do innych groźnych przestępców, jeśli odbywają oni kary w systemie terapeutycznym i dodatkowo występowały u nich zaburzenia psychiczne, bądź preferencji seksualnych, które mają taki charakter, że "zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego z użyciem przemocy" zagrożonego karą przynajmniej 10 lat więzienia.

Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
foto więzienia

olok (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Zdjęcia więzienia, w którym Trynkiewicz siedział 20 lat.
http://szaryburek.blox.pl/2014/01/Azyl-Trynkiewicza.html

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
przeciw mordercy

ola (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Slyszeliscie utwor przeciw temu mordercy Trynkiewiczowi na youtube? Zespol Wall of death - Szatan z Piotrkowa

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
foto więzienia

ola (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Zdjęcia więzienia, w którym siedział Trynkiewicz.
http://szaryburek.blox.pl/2014/01/Azyl-Trynkiewicza.html

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
?

Ivi (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

Jestem za karą śmierci, dlaczego mam utrzymywać takiego śmiecia?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czy ktoś tam umie pisać?

Tuskożer (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Jak w tytule, reszta - po przeczytaniu tego gniota przez autora.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo