Monety NBP na olimpiadę w Soczi. Od jutra w sprzedaży, także...

  Monety NBP na olimpiadę w Soczi. Od jutra w sprzedaży, także we Wrocławiu

  AMW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Monety NBP - polska reprezentacja w Soczi
  1/2
  przejdź do galerii

  Monety NBP - polska reprezentacja w Soczi ©fot. NBP

  Nowe monety kolekcjonerskie NBP - reprezentacja olimpijska na Soczi. Od jutra będzie je można kupić we Wrocławiu w oddziale okręgowym NBP przy ul. Ofiar Oświęcimskich 41/43. Na nowych monetach kolekcjonerskich NBP ma upamiętnić wyjazd polskiej reprezentacji olimpijskiej, która już niedługo będzie walczyć o medale w Soczi.
  Narodowy Bank Polski przygotował dwie w związku z olimpiadą w Soczi trzy monety: złotą o nominale 200 zł, srebrną dziesięciozłotówkę oraz 2 zł ze stopu Nordic Gold.

  2,5 tysiąca złotych złotych monet będzie przedstawiać panczenistę autorstwa Urszuli Walerzak, 30 tys. srebrnych - skoczka narciarskiego zaprojektowanego przez Roberta Kotowicza i 800 tys. ze stopu Nordic Gold - narciarza biegowego. Autorką awersu z orłem monety dwuzłotowej jest Ewa Tyc-Karpińska.

  Podczas aukcji w systemie „Kolekcjoner” zakończonej 10 stycznia cena monety złotej została ustalona na 2220 zł, a monety srebrnej na 85 zł. Moneta dwuzłotowa Nordic Gold będzie dostępna w oddziałach okręgowych NBP, gdzie już 23 stycznia będzie można ją zamieniać w cenie nominalnej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama