Rada osiedla Plac Grunwaldzki będzie przyznawać...

  Rada osiedla Plac Grunwaldzki będzie przyznawać nagrodę Honorowego Mieszkańca Osiedla

  Karolina Szypuła

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Radni osiedla Plac Grunwaldzki chcą nagradzać swoich mieszkańców. Honorowy Mieszkaniec Osiedla to nagroda, która będzie przyznawana osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla swojej społeczności lokalnej.
  – Pomysł pojawił się już jakiś czas temu, ale dopiero teraz udało się go zrealizować – tłumaczy Wanda Ziembicka, radna osiedla. – Wiele osób przyczynia się do rozwoju naszej okolicy, zgłaszając projekty, dbając o mieszkańców - szczególnie tych niepełnosprawnych. Pomyślałam, że warto byłoby ich w jakiś sposób wyróżnić – dodaje Ziembicka.

  Rada zaakceptowała projekt i pierwsza nagroda przyznana będzie już za parę tygodni.
  Jest plan, aby statuetka, która miałaby być nagrodą, przypominała Most Grunwaldzki. Najprawdopodobniej zaprojektuje ją Stanisław Wysocki (rzeźbiarz, autor m.in "Powodzianki" - rzeźby znajdującej się na Mostach Uniwersyteckich).

  Na jakich zasadach będzie przyznawana? W pierwszej edycji to rada osiedla wybierze dwie najbardziej - według niej - zasłużone dla okolicy osoby - kobietę i mężczyznę. W kolejnych edycjach głosować będą mieszkańcy.

  – Mam nadzieję, że inne osiedla wezmą przykład z naszego i taka nagroda stanie się popularna w całym Wrocławiu – mówi radna Ziembicka.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kolejny pomysl cudzym kosztem

   to ta ziembicka z tvp ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   kolejny pomysł radnej ziembickiej, która cudzym kosztem, będzie się promować na tle biednych, nie wydając własnych pieniędzy.
   tak to każdy może sobie działać "społecznie"
   starych tranzystorów się...rozwiń całość

   kolejny pomysł radnej ziembickiej, która cudzym kosztem, będzie się promować na tle biednych, nie wydając własnych pieniędzy.
   tak to każdy może sobie działać "społecznie"
   starych tranzystorów się nie reperuje, się je po prostu wymienia : jest puste biuro w biurowcu TVP Wroclaw tej pani, od 20 lat ... może tam zrobić składnicę "niedokonanych obietnic" ?
   czekam kiedy sama sobie przyzna nagrodę, sama zadzwoni do TVP aby sami ja nakręcili, jaka ona sama jest cudowna, i wspaniała : w ocenie jej kolegów radnych, ta pani jest najgorszą z istniejących radnych, ale to musza tez być pomówienia ;-)
   czas na demobil szacowna pani.
   gratuluje tez za działalność w PZPR, ale wiadomo, inna epoka, inne potrzeby były ;-), teraz jest się "prawdziwą prawicą" zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lepiej zadbać o czystość

   Zuzik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Nie wiem czy nagrody mają jakiś sens, jeśli okolice osiedla które obejmuje Rada swoim działaniem, w szczególności podwórka są zaniedbane, brudne, a zieleń zaniedbana i wydeptana. Do tego nikt nie...rozwiń całość

   Nie wiem czy nagrody mają jakiś sens, jeśli okolice osiedla które obejmuje Rada swoim działaniem, w szczególności podwórka są zaniedbane, brudne, a zieleń zaniedbana i wydeptana. Do tego nikt nie przeciwdziała alkoholizmowi i zezwala na kolejne sklepy monopolowe na tym terenie...
   Jak dla mnie - działalność rady skupiającej tak wielu członków powinna być widoczna w terenie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama