Szkoła bez przemocy: Zorganizujcie Tydzień Wolontariatu

  Szkoła bez przemocy: Zorganizujcie Tydzień Wolontariatu

  Małgorzata Gradkowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Szkoła bez przemocy: Zorganizujcie Tydzień Wolontariatu
  Szkoły biorące udział w V edycji programu "Szkoła bez przemocy" już po raz drugi będą mogły zorganizować na swoim terenie Tydzień Wolontariatu. Odbędzie się on w grudniu.
  Szkoła bez przemocy: Zorganizujcie Tydzień Wolontariatu
  - Wiele szkół, które uczestniczą w V edycji Programu, prowadzi już działalność wolontaryjną - mówi Anna Trzcińska, koordynująca kampanię "Szkoła bez przemocy". - Chcielibyśmy, by uczniowie, nauczyciele i rodzice z tych placówek mieli szansę zaprezentowania efektów pracy.

  - Zapraszamy szkoły do zorganizowania w dniach od 6 do 10 grudnia 2010 Tygodnia Wolontariatu. Do współorganizacji szkoła może zaprosić nie tylko uczniów i nauczycieli z sąsiednich placówek, ale też inne osoby ze swojego środowiska. Zachęcamy również rodziców do zaangażowania się w organizację tego wydarzenia - mówi Anna Trzcińska.

  Każda szkoła, która chce zorganizować Tydzień Wolontariatu, powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www. szkolabezprzemocy.pl oraz opisać w nim przebieg Tygodnia na swoim terenie. Na tej stronie znajdują się również wskazówki do stworzenia scenariusza wydarzenia.

  W ubiegłym roku szkolnym Tydzień Wolontariatu zorganizowało 850 szkół z całej Polski. Relacje z wydarzeń oraz wywiady z wolontariuszami publikowane były na łamach dzienników regionalnych prowadzących program "Szkoła bez przemocy". Fotorelacja z Tygodnia dostępna jest także na stronie www.szkolabezprzemocy.pl.

  Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Gazeta Wrocławska" wraz z Fundacją Orange. Partnerem akcji jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Patronat honorowy sprawuje prezydent RP.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama