Piłka nożna: Górnik Polkowice przegrał z Dolcanem Ząbki

Marcin Szczepański
W sobotę Górnik Polkowice przegrał z Dolcanem Ząbki 1:2 w wyjazdowym meczu 1. ligi. Bramkę dla Górnika zdobył w 32. minucie Maciej Soboń, dla Dolcanu strzelali Andrzej Stretowicz i Marcin Stańczyk. Po meczu drużyna z Ząbek awansowała o jedną pozycję i jest przedostatnia w tabeli. Górnik zajmuje 7. miejsce.

Spotkanie rozgrywane było przy bardzo złych warunkach atmosferycznych. Przed meczem cały czas padało, co bardzo źle odbiło się na stanie murawy. W grząskiej trawie piłka często zatrzymywała się i była nieprzewidywalna. Dodatkowo zawodnicy mieli problemy z poruszaniem się po boisku, co wpłynęło na jakość widowiska.

Mimo to emocji nie brakowało. W 32. minucie ładnym uderzeniem z 25 metrów popisał się Maciej Soboń. Piłka wylądowała w okienku bramki bezradnego Misztala, który nie mógł nic zrobić w tej sytuacji. Bramka Sobonia była ozdobą spotkania i spokojnie można ją określić mianem gola "stadiony świata".

Z prowadzenia goście cieszyli się zaledwie minutę. Szybką odpowiedź zapewnił Dolcanowi Andrzej Stretowicz, który świetnie główkował po dośrodkowaniu Kosiorowskiego.

Do przerwy więcej goli już nie było, chociaż oba zespoły wyraźnie się ożywiły bo zdobyciu bramek.

Niedługo po wznowieniu gry Dolcan ponownie pokazał "ząbki". Tym razem celnym strzałem głową popisał się Marcin Stańczyk, który trafił w samo okienko.

W końcówce przycisnęli goście, którzy mieli kilka dogodnych okazji, ale świetnie spisywał się Misztal, który bronił wszystkie piłki. Między innymi dzięki jego interwencjom Dolcan utrzymał korzystny rezultat i opuścił ostatnie miejsce w tabeli.