Wrocław: Senat AM chce dymisji Andrzejaka

  Wrocław: Senat AM chce dymisji Andrzejaka

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Senat wrocławskiej Akademii Medycznej jest za dymisją rektora uczelni prof. Ryszarda Andrzejaka. Dzisiaj, 5 listopada, senatorowie przekazali sprawę uczelnianemu Kolegium Elektorów. Ma ono prawo podjąć decyzję o dymisji Andrzejaka bądź pozostawieniu go na stanowisku.
  Losy prof. Ryszarda Andrzejaka zależą od elektorów

  Losy prof. Ryszarda Andrzejaka zależą od elektorów ©Fot. Michał Pawlik

  Ta sprawa to konsekwencja ciągnącego się od dwóch lat problemu rzekomego plagiatu, jakiego rektor w latach 80. miał dopuścić się w swojej pracy habilitacyjnej. Zarzuty wysunęła Solidarność '80. Rektor zaprzecza i konsekwentnie przekonuje, że plagiatu nie popełnił.

  Innego zdania była komisja etyki przy ministerstwie nauki. Również Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów Naukowych nakazała powtórzenie procedury nadawania habilitacji rektorowi. Sprawa utknęła jednak w martwym punkcie, bo pojawiły się prawne problemy.

  W efekcie Centralna Komisja odebrała Wydziałowi Lekarskiemu AM prawo nadawania tytułów naukowych, a minister zdrowia zawiesiła Andrzejaka w obowiązkach i złożyła wniosek o jego dymisję.
  Senat nie był wczoraj jednomyślny. Za przekazaniem sprawy elektorom opowiedziało się 18 senatorów. Przeciw było 11, a 4 wstrzymało się. Jak mówi rzecznik uczelni Arkadiusz Förster, nie ma jeszcze decyzji, kiedy zbierze się Kolegium.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zgroza

   Jola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Takich szemranych prac "naukowych" znam wiecej.Czy nie uważacie,że należy to tępic?Gdzie można zgłaszać "autorów"?Niepokoi mnie fakt że o moim życiu często decydują ludzie niedouczeni ale za to z...rozwiń całość

   Takich szemranych prac "naukowych" znam wiecej.Czy nie uważacie,że należy to tępic?Gdzie można zgłaszać "autorów"?Niepokoi mnie fakt że o moim życiu często decydują ludzie niedouczeni ale za to z papierem.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama