Wrocław: Na przystankach autobusowych pojawią się dziś......

  Wrocław: Na przystankach autobusowych pojawią się dziś... książki

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  350 książek z nalepką "Weź, przeczytaj, podaj dalej" pojawi się dziś na przystankach autobusowych i tramwajowych we Wrocławiu.
  Wśród nich będą pozycje dla dzieci (Pinokio, Pippi Langstrumpf), poradniki (Jedz na zdrowie), klasyka (Śniadanie u Tiffany'ego). - Każdą taką książkę będzie można zabrać do domu i trzymać tak długo, aż się ją przeczyta - tłumaczy Zuzanna Wilgosiewicz, pomysłodawczyni akcji we Wrocławiu. Główną ideą akcji jest propagowanie czytelnictwa poprzez zostawianie książek w miejscach publicznych, czyli przystankach, środkach komunikacji, sklepach, aptekach. Przeczytaną książkę należy zostawić w miejscu publicznym, by mógł ją wziąć ktoś inny. Organizatorka "Wędrującej Książki" zgromadziła do tej pory 1300 pozycji z prywatnych zbiorów. Liczy na to, że wrocławianie wkrótce przyłączą się do akcji. Wystarczy, że wyciągną ze swojej biblioteki książkę, na którą nakleją nalepkę "Weź, przeczytaj, podaj dalej" i zostawią tam, gdzie chodzą ludzie. Pomysł Wędrującej Książki powstał 10 lat temu w Stanach Zjednoczonych.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   naklejka

   zaciekawiony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

   Znalazłem jedna z tych książek na Psim Polu, druga dorwałem u znajomego. Zastanawia mnie ta dziwna naklejka. Będę szukał w sieci!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podobamisie

   podoba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Dobre :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama