Wrocław: Rok 2011 rokiem Tadeusza Różewicza

  Wrocław: Rok 2011 rokiem Tadeusza Różewicza

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  2011 będzie rokiem Tadeusza Różewicza. Taką uchwałę podejmą dzisiaj radni miejscy na swojej ostatniej sesji w tej kadencji.
  Poeta, dramatopisarz, prozaik i scenarzysta, laureat wielu prestiżowych nagród literackich i od 1968 r. mieszkaniec Wrocławia, w październiku przyszłego roku będzie obchodził 90. urodziny. Z tej okazji miasto chce go uhonorować. - Program obchodów dopiero zostanie ustalony - zapowiada Jerzy Skoczylas, szef komisji kultury i nauki w radzie miejskiej.

  Jarosław Broda, dyrektor wydziału kultury w urzędzie miejskim, dodaje, że program obchodów jubileuszowego roku Różewicza zostanie przygotowany w otwartym konkursie ofert, skierowanym do środowisk kulturotwórczych Wrocławia.

  Zasady i warunki zostaną przygotowane przez wydział kultury. Dzisiaj pewne jest to, że dzieła Tadeusza Różewicza zostaną wydane w formie multimedialnej. Już wiadomo, że urzędnicy nie postawią poecie w mieście specjalnej ławeczki, której Różewicz nie chce (np. w Łodzi ma ją Julian Tuwim).
  Program obchodów musi być znany do końca tego roku. Wydatki na ten cel powinny być bowiem zapisane w budżecie miasta na 2011 r.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama