Koszykówka: Górnik Wałbrzych w II rundzie PP

Paweł Kucharski
Górnik Wałbrzych to jedyny zespół z Dolnego Śląska, któremu udało się przebrnąć przez I rundę koszykarskiego PP.

Podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy pokonali w Jeleniej Górze miejscowe Sudety 81:76. Jak na derby przystało, emocji nie brakowało, a o zwycięstwie gości zdecydowała dogrywka, do której gospodarze doprowadzili na 2 sek. przed końcem IV kwarty.

- W końcu udało nam się wygrać na wyjeździe. Chciałem, żeby moi gracze odblokowali się w rzutach z dystansu, dlatego oddaliśmy aż 26 prób za 3 punkty. Mój zespół coraz bardziej się konsoliduje i jestem optymistą przed kolejnym meczem w lidze - podsumował Chlebda.

Solidną lekcję koszykówki otrzymali młodzi gracze Śląska. Podopieczni trenera Grzegorza Krzaka przegrali z I-ligowym Sportino Inowrocław 52:79, choć w połowie II kwarty prowadzili różnicą 17 punktów. Wtedy jednak goście zastosowali wysoki presing na całym boisku, przez co wrocławianie mieli olbrzymie problemy nawet z przeprowadzeniem piłki na połowę rywali. Swoje mecze przegrały również zespoły Nysy i WKK.

W II rundzie do rywalizacji w PP przystąpi Turów Zgorzelec.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Victoria Górnik Wałbrzych 76:81 (14:20, 22:19, 14:18, 19:12, d. 7:12)
Sudety: Urbaniak 24 (3), R. Niesobski 21 (2), Minciel 12, Czech 5, Ł. Niesobski 4, Samiec 4, Cierzniewski 3, Wilusz 2, Kozak 1.

Górnik: Jakóbczyk 16 (3), Ustarbowski 15 (1), Nitsche 12 (2), Muszyński 10, Sterenga 10, Kietliński 5 (1), Pieloch 5 (1), Wróbel 5 (1), Stochmiałek 3, Murzacz 0

Śląsk Wrocław - Sportino Inowrocław 52:79 (23:14, 14:14, 8:30, 7:21)
Śląsk: Zyskowski 11 (1), Kulon 10 (2), Sęk 9 (1), Fiks 6 (2), Zygadło 6, Suprun 5, Kopiowski 3 (1), Bochenkiewicz 2, Bodziński 0, Kapias 0, Kowalski 0.

Pogoń Prudnik - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 72:66 (20:13, 15:19, 16:17, 21:17)
Nysa: Lipiński 16, Weiss 14 (2), Grygiel 10 (1), Ulrich 10, Płatek 6, Radwański 4, Mielnik 3, Kowalski 2, Kurowski 1, Kos 0, Walasek 0.

Stal Ostrów Wlkp. - WKK Wrocław 87:62 (20:16, 18:17, 22:15, 20:14)
WKK: Kondraciuk 18, Bawolski 12 (2), Martyniuk 12, Grzeliński 7 (1), Józefiak 7, Bartkowiak 6, Zuber 0, Kilian 0, Makowski 0.