Złotoryja: Bieg Wulkanów zostanie wyróżniony

  Złotoryja: Bieg Wulkanów zostanie wyróżniony

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Organizatorzy I Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów w Złotoryi - klub MKS Aurum Kobud - odbiorą podczas konferencji Polskiego Stowarzyszenia Biegów (18-20 listopada w Szklarskiej Porębie) nagrodę za najlepszy w kraju debiut. W konkursie portalu Maratonypolskie.pl, impreza wygrała też w klasyfikacji Najlepszy bieg górski / przełajowy, uzyskując od uczestników i internautów najwyższe możliwe noty.
  Złotoryja nie dostanie jednak prestiżowego certyfikatu Złoty Bieg - ze względu na punkt regulaminu, który debiutantów pozwala nagradzać co najwyżej wyróżnieniem.

  - Zostaliśmy ocenieni tak samo wysoko jak impreza organizowana także po raz pierwszy w Krynicy Zdrój. Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, z blisko tysiącem uczestników i budżetem ponad 500 tys. zł, czyli ponad 5 razy większym od naszego - mówi Mirosław Kopiński, szef Biegu Wulkanów.
  - Po tak udanym debiucie w kolejnym roku możemy spodziewać się najazdu biegaczy szukających mocnych wulkanicznych wrażeń, a przyznane certyfikaty ułatwią pozyskanie sponsorów i partnerów.

  Już 15 listopada ruszają w internecie zapisy na drugą edycję Biegu Wulkanów (przewidywany termin imprezy: 18-19 czerwca). Wkrótce ukaże się też 40-stronicowy katalog zawierający fotorelację oraz wspomnienia uczestników pierwszego biegu. Wydawnictwo trafi do wszystkich osób, które wzięły udział w imprezie, do zaangażowanych w promocję biegania szkół i sponsorów.

  - Trasa II Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów będzie wiodła ze złotoryjskiego zalewu w stronę Krzeniowa, a na medalu dla uczestników będzie sylwetka wulkanu Jeziorna - zdradza Mirosław Kopiński.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama