Wrocław: Dziś Zaduszki jazzowe w Imparcie

  Wrocław: Dziś Zaduszki jazzowe w Imparcie

  Justyna Kościelna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jazzowe zaduszki w Centrum Sztuki Impart (Wrocław, ul. Mazowiecka 17) będą dziś dedykowane facetowi, który dostał stypendium im. Krzysztofa Komedy (1974), wygrywał Jazz nad Odrą (i jako muzyk, i jako kompozytor) w czasach, kiedy był to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce i wreszcie założył najbardziej wyjątkowy teatr muzyczny w Polsce - Teatr Instrumentalny.
  Świetnego saksofonistę, jedną z najbarwniejszych postaci wrocławskiego świata muzyki, czyli zmarłego w sierpniu Ryszarda Gwalberta Miśka, będą wspominać jego koledzy po fachu, m.in. Zbigniew Czwojda, Tomasz Kasiukiewicz, Janusz Konefał, Jacek Krzaklewski i Adam Skrzypek.

  Koncert rozpocznie się o godz. 20. Wstęp jest wolny, ale należy mieć zaproszenie. Rezerwacje pod numerami: 71-341-94--32 lub 71-344-69-66.


  Powspominać wspaniałych artystów będzie też można w kinie. Dziś i jutro w sali NOT kina Warszawa (ul. Piłsudskiego 74) wyświetlone będą filmy, w których grali zmarli w 2010 roku ludzie kina: Elżbieta Czyżewska, Wojciech Siemion, Jerzy Stefan Stawiński, Jerzy Turek i Janusz Zakrzeński. Niestety, w czwartek do tej długiej listy musieliśmy dopisać również wrocławskiego reżysera, Stanisława Lenartowicza, którego znakomity "Giuseppe w Warszawie" (z Elżbietą Czyżewską w roli Marii) zostanie pokazany w środę o godz. 18. Poza tym w programie: obie części "Nad Niemnem" z Januszem Zakrzeńskim (wt. g. 18) oraz "Eroica", oparta na scenariuszu Jerzego Stefana Stawińskiego, w której zagrali niezapomniani Jerzy Turek i Wojciech Siemion (śr. g. 20).

  Współpraca KH

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tempora, mores, etc.

   B-flat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 34

   O, jakże miło, gdy zdarza się, że czytający rozumie co czyta, w odróżnieniu od tego, który to pisał.
   Drogi Luter - non plus ultra. Piszę po łacinie spokojny o fakt, że zrozumiesz to z pewnością...rozwiń całość

   O, jakże miło, gdy zdarza się, że czytający rozumie co czyta, w odróżnieniu od tego, który to pisał.
   Drogi Luter - non plus ultra. Piszę po łacinie spokojny o fakt, że zrozumiesz to z pewnością Ty, może jeszcze jakiś "inny", kilku "normalnych"... Nie obawiam się o zrozumienie powyższego przez osobę mieniącą się autorką komentowanego tekstu, osobę piszącą o Zaduszkach, iż ...będą dziś dedykowane facetowi... - tu (wyjaśniam) wspomniano o nieżyjącym beneficjencie duchowym opisywanych Zaduszek, Ś. P. Ryszardzie Gwalbercie Miśku. Wszak to nie jest już styl, tylko stylisko, jak rzekłby inny nieodżałowany, Ś. P. Red. Jan Mazur.
   Dobry obyczaj i etos dziennikarski stają się mitem. Szkoda, kiedyś było lepiej...
   Twój szczerze oddany Barney (aka Bourbon aka Bengal)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani Redaktor:

   Luter (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 52

   Z jakiego powodu nie ośmieliła się łaskawa Pani wymienić wszystkich uszestników koncertu? To naprawdę nic przykrego, po prostu wystarczy napisać ;

   "w koncercie udział wezmą: Marek Bałata,...rozwiń całość

   Z jakiego powodu nie ośmieliła się łaskawa Pani wymienić wszystkich uszestników koncertu? To naprawdę nic przykrego, po prostu wystarczy napisać ;

   "w koncercie udział wezmą: Marek Bałata, Michał Czwojda, Zbigniew Czwojda, Tomasz Grabowy, Jerzy Kaczmarek, Robert Kamalski, Tomasz Kasiukiewicz, Janusz Konefał, Jacek Krzaklewski, Zbigniew Lewandowski, Artur Lesicki, Marcin Lutrosiński, Marek Markowski, Igor Pietraszewski, Adam Skrzypek, Tomasz Wilczyński."

   Ci, jak to Pani łaskawie okresliła "inni" współtworzyli ten koncert w zaledwie 70% zatem pozwoli szanowna Pani Redaktor, że wyręczając Ją wymienię powyżej rzeczonych "innych", tak choćby przez szacunek. Kłaniam się nisko Pani Redaktor, łącząc wyrazy uznania życzę miłego dnia.

   Ukłony i podziękowania za wspólny koncert, dla szanownych Kolegów - "noramlnych" i "innych".

   Luterzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama