Wrocław: Labrador Goliat będzie ratował ludzi

  Wrocław: Labrador Goliat będzie ratował ludzi

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Grzegorz Borkowski z labradorem Goliatem z OSP Jednostki Ratownictwa-Specjalistycznego we Wrocławiu zaliczyli egzamin dla psów ratowniczych, dzięki któremu przez najbliższy rok będą mogli uczestniczyć w poszukiwaniach osób zaginionych.
  Podczas sprawdzianu zespół w ciągu 30 minut musiał przeszukać las o powierzchni około 6 hektarów, na którym znajdowały się dwie zaginione osoby. Goliatowi to zadanie zajęło 15 minut.

  Goliat, który jest od 4 lat czworonożnym ratownikiem, wraz ze swoim przewodnikiem wielokrotnie brał udział w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Tylko w tym roku strażacy z wrocławskiej jednostko uczestniczyli w 8 poszukiwaniach. Zaginięć jest znaczenie więcej, jednak policja nie zawsze
  decyduje się na użycie strażackich psów.

  Wrocławska grupa od dziś ma 7 psów mogących poszukiwać osoby zaginione w terenie trudnodostępnym oraz jednego z uprawieniami do poszukiwań osób pod gruzami budynków. Do egzaminu gruzowiskowego, który odbędzie się on pod koniec listopada na poligonie wojskowym koło Bolesławca przygotowują się kolejni psi ratownicy.

  - Niestety mamy problemy ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na ćwiczenia. Przed wakacjami ćwiczyliśmy na terenie wyburzanej cukrowni w Malczycach. Teren został uprzątnięty a my pozbawieni obiektu do ćwiczeń, a żeby utrzymać wysoką formę psów ratowniczych musimy regularnie ćwiczyć - mówi Grzegorz Borkowski, prezes OSP JRS i przewodnik Goliata.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkolenie psów we Wrocławiu

   Mario (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Takie szkolenie jest przecież dostępne dla każdego i to nie ważne czy Twój pies jest mały czy duży, rasowy czy kundelek, młody czy stary... ponieważ każdy pies, powinien nauczyć się podstawowych...rozwiń całość

   Takie szkolenie jest przecież dostępne dla każdego i to nie ważne czy Twój pies jest mały czy duży, rasowy czy kundelek, młody czy stary... ponieważ każdy pies, powinien nauczyć się podstawowych zasad posłuszeństwa :)

   Więcej informacji: www.aport.ct8.plzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podziwiam Was ratownicy

   kimi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Pełen szacunek za to, że poświęcacie swój prywatny czas na ciągłe szkolenie psów. Gratulacje dla Golata i Jego Pana. Pozdrawiam

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama