Menu Region

Wrocław: Obwodnica już czynna. Zobacz jej mapę

Wrocław: Obwodnica już czynna. Zobacz jej mapę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Marcin Torz

3Komentarze Prześlij Drukuj
O godz. 13.25 otwarto ruch na nowym odcinku obwodnicy śródmiejskiej. Pojedziemy nim od mostu Milenijnego do ulicy Żmigrodzkiej. Po drodze będzie można zjechać także na ulicę Obornicką. Dzięki temu łatwiej dostaniemy się np. z Legnickiej do trasy wylotowej na Poznań.
1/6
Wrocław: Obwodnica już czynna. Zobacz jej mapę

Wiadukt nad ul. Obornicką

(© Tomasz Hołod)

W sumie nowy odcinek trasy ma 4,2 km. Jej budowa pochłonęła 257 mln zł. Są tam po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ale są też odcinki, gdzie kierowcy będą mieli do dyspozycji aż po cztery pasy. Tak będzie przy zjazdach z obwodnicy. Drogą pomkniemy z prędkością 70 km/h. Przy wiaduktach nad Żmigrodzką i Obornicką trzeba będzie zwolnić do 40 km/h.

Co ciekawe, trasa miała być gotowa dopiero w lutym przyszłego roku.
Jednak firma Skanska, która buduje obwodnicę, już na starcie robót zadeklarowała, że wybuduje trasę szybciej. Dostanie za to nagrodę. - Ale nie będzie to 50 milionów złotych, choć taka plotka krąży - śmieje się Dariusz Kotarski, dyrektor budowy. - Tylko jakieś 500 tysięcy, jeśli skończymy wszystkie prace. A to nastąpi gdzieś za miesiąc - dodaje. Bo, choć trasą już będzie można pojechać, to nadal będą prowadzone tam prace. Ale będą to sprawy kosmetyczne: sianie trawy, sadzenie drzew czy drobne roboty na dojazdach.

Być może, gdy wiosną drzewa zakwitną, nowa ulica będzie miała już nazwę. Bo, jak na razie, jest zwana po prostu obwodnicą śródmiejską. - Na najbliższej sesji rady miejskiej na pewno się tym problemem nie zajmiemy - mówi Jerzy Skoczylas, radny Platformy Obywatelskiej.

Tymczasem patrona ma już odcinek obwodnicy od ul. Kamieńskiego do alei Jana III Sobieskiego. Będzie nosiła imię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Co ciekawe, tej drogi jeszcze nie ma i nie wiadomo nawet, kiedy powstanie.

Reklama
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

obwodnica

+68 / -66

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

glogov (gość)  •

Gdzie jest ta mapa obwodnicy? Bo z tego zdjęcia to ja nic nie rozumiem! Nie jestem wrocławianinem, a chyba i wrocławianin by miał z tym problem

odpowiedzi (0)

skomentuj

Przejazd obwodnicą

+67 / -83

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Stefan Niewiadomski (gość)  •

Mam skromniutkie pytanie: czy jadąc z Niemiec w kierunku Warszawy mogę bez dotychczysowego horroru płynie Wrocław "objechać"?

skomentuj

odp

+69 / -70

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja (gość)  •

tak, zjedziesz z autostrady na obwodnice i wyjedziesz na warszawę

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama