Wałbrzych: Pod sam cmentarz tylko autobusem

  Wałbrzych: Pod sam cmentarz tylko autobusem

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od dziś zmienia się organizacja ruchu w okolicach cmentarza przy ul. Przemysłowej. Aż do 3 listopada na odcinku między ul. Przemysłową a Moniuszki, na wydzielonym pasie ruchu, w odległości 20 metrów od skrzyżowania z ul. Przemysłową zostaną wyznaczone miejsca postojowe.
  Natomiast na odcinku między wiaduktem a ul. Przemysłową, na wydzielonych pasach ruchu do parkowania zostaną przeznaczone pasy skrajne, przy chodniku i pasie zieleni. Dla ruchu samochodów pozostanie pas środkowy.

  W święta inaczej pojadą też autobusy. Będzie więcej kursów w pobliże największego cmentarza przy ul. Przemysłowej. Nie dojadą tam natomiast auta. - Proponujemy więc kierowcom, by w miarę możliwości przesiedli się do komunikacji miejskiej - mówi Kazimierz Nowak, zastępca komendanta straży miejskiej w Wałbrzychu.

  - Autobusem dojedziemy pod sam cmentarz - dodaje i ostrzega, że auta, które będą parkować w niedozwolonych miejscach, zostaną usunięte na koszt właściciela (to minimum 200 zł).

  Według specjalnego rozkładu jazdy kursować będą m.in. autobusy linii D. Od godz. 9 do godz. 18 pojadą trasą wydłużoną, aż do ul. Beethovena, ulicami: Nowy Świat, Limanowskiego, Przemysłową.
  Większość autobusów pojedzie tak, jak w dni robocze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama