Startuje projekt Junior Media

  Startuje projekt Junior Media

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska

  Startuje projekt Junior Media
  1/3
  przejdź do galerii
  Junior Media to edukacyjny projekt skierowany do szkół - uczniów i nauczycieli. Pokażemy dlaczego warto czytać gazety i dlaczego warto mieć w szkole gazetkę. I pomożemy ją stworzyć. Nasi dziennikarze pomogą w tym, aby gazetki były profesjonalne.
  Dzięki nowoczesnej platformie Redakcja-on line zrobienie szkolnej gazetki będzie proste jak nigdy. System umożliwia uczniom krok po kroku przygotowanie gazetki szkolnej na gotowych profesjonalnych szablonach gazet. Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy komputer z dostępem do internetu.

  Redakcja on-line pozwala jednej szkole tworzyć dowolną liczbę gazetek, które następnie można wydrukować lub czytać on-line.
  Co więcej, już od stycznia 2011 r. co miesiąc 50 najlepszych gazetek umieszczonych na stronie www.juniormedia.pl będzie drukowanych w drukarni prasowej - na papierze gazetowym i w formacie prawdziwej gazety oraz w 250 egzemplarzach dostarczanych do szkół. Wszystko bezpłatnie!

  Co zyskuje szkoła dzięki udziałowi w JUNIOR MEDIA?
  Gazetki zrobione w systemie Redakcja on-line mogą być umieszczane na stronie www.juniormedia.pl jako e-gazeta, można je drukować na szkolnej drukarce lub są drukowane w drukarni prasowej! To jedyna okazja, aby Państwa uczniowie mogli czytać swoją szkolną gazetkę w formacie prawdziwej gazety. Druk gazetowy to nagroda w konkursie, który uruchomimy już w styczniu 2011 roku.

  JUNIOR MEDIA to także wiele konkursów z cennymi nagrodami - dla uczniów i nauczycieli. Na początek rusza konkurs "Pokaż nam swoją redakcję". Do wygrania są drukarki z zestawem tonerów i papieru (do drukowania gazetek).

  Najlepsi i najbardziej aktywni młodzi redaktorzy będą nagradzani. Na nich czekają atrakcyjne wakacyjne warsztaty, czyli Letnia Szkoła Dziennikarstwa Junior Media - obóz połączony z nauką dziennikarstwa i udziałem w fascynującym projekcie robienia prawdziwej gazety.

  Każda redakcja, która zrobi minimum trzy gazetki w systemie Redakcja on-line, otrzyma zestaw profesjonalnych legitymacji prasowych JUNIOR MEDIA oraz naklejki na drzwi szkolnej redakcji.

  Dla szkół i nauczycieli przygotowaliśmy certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

  Na pierwsze 300 szkół, które zarejestrują się na stronie www.juniormedia.pl, czekają książki "Dziennikarstwo" Marka Chylińskiego i prof. Stephana Russ-Mohla. To obszerne kompendium wiedzy o dziennikarstwie, które będzie niezwykle pomocne w szkolnej redakcji.

  System Redakcja on-line pozwala tworzyć gazetki szkolne w dowolnym miejscu - nie tylko w szkole, ale też w domu, bibliotece, świetlicy. Wszędzie tam, gdzie jest komputer z dostępem do internetu.

  JUNIOR MEDIA może być pomocą przy prowadzeniu zajęć w Państwa szkole. Na stronie zamieściliśmy przewodnik po świecie dziennikarskim przygotowany przez naszych dziennikarzy. Uczniowie będą mogli przeczytać i zobaczyć jak powstaje wywiad, reportaż, jakie są gatunki dziennikarskie. Udział w projekcie JUNIOR MEDIA jest całkowicie bezpłatny.

  Więcej szczegółów na stronie juniormedia.pl.

  Zachęcamy do udziału w projekcie!

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama