Legnica: Bandyci weszli do mieszkania, podając się za...

  Legnica: Bandyci weszli do mieszkania, podając się za pracowników gazowni

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Legnicka policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy w piątkowe popołudnie napadli na mieszkańca budynku przy al. Rzeczypospolitej.
  Bandyci weszli do mieszkania 76-letniego legniczanina, podając się za pracowników gazowni. Twierdzili, że chcą sprawdzić licznik. Gdy lokator otworzył drzwi, fałszywi monterzy pobili go, związali i zakneblowali. Potem przystąpili do plądrowania mieszkania. Dobiegający zza ściany rumor i podejrzane głosy zaniepokoiły sąsiadkę starszego pana. Postanowiła sprawdzić, co się dzieje i spłoszyła bandytów.

  Uciekli, zabierając ok. 3 tysiące złotych. Kobieta znalazła w mieszkaniu skrępowanego i zakneblowanego sąsiada. Pomogła mu uwolnić się z więzów, a potem zadzwoniła na policję. Kilka dni temu w Dzierżoniowie ujęto złodzieja, który podając się za policjanta, elektryka, pracownika administracji i gazowni okradł przynajmniej sześć starszych osób.

  Policja zaleca w takich sytuacjach ostrożność i nieufność. Zwłaszcza starszym, mieszkającym samotnie osobom. Przed wpuszczeniem nieznajomych do mieszkania, należy poprosić o okazanie służbowej legitymacji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama