Prokurator chce dożywocia dla wampira z Legnicy

  Prokurator chce dożywocia dla wampira z Legnicy

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Traktuje kobiety przedmiotowo i zmasakrowanie zwłok mogło być wyrazem poniżenia ofiary - stwierdził biegły psychiatra Dominik Drogosz-Rynowiecki. - Mógł w ten sposób redukować poczucie winy, że zabił nie człowieka, a jedynie przedmiot.
  Prokurator domaga się dożywocia dla Łukasza M.

  Prokurator domaga się dożywocia dla Łukasza M. ©Piotr Krzyżanowski

  Biegli psychiatrzy stwierdzili przed Sądem Okręgowym w Legnicy, że 20-letni dziś Łukasz M. cierpi na zaburzenia osobowości, ma niski próg agresji, tolerancji dla frustracji i brak poczucia winy, ale jest poczytalny. Prokurator Radosław Wrębiak domaga się dożywocia za mord.

  - To jest za wysoka kara - to jedyne słowa, jakie padły z ust oskarżonego w jego mowie końcowej.
  Makabryczna zbrodnia z listopada 2008 roku wstrząsnęła Legnicą. Jak ustaliła prokuratura, 18-letni Łukasz M. najpierw jednym, potem kolejnym nożem, a na koniec jeszcze tłuczkiem do mięsa zadał 51-letniej legniczance liczne rany cięte, kłute i tłuczone. Nie przestał znęcania się nad ofiarą nawet po jej śmierci. Nożem odciął jej piersi, pokaleczył miejsca intymne.

  Nagie zwłoki ofiary policja znalazła w mieszkaniu przy ul. Jaworzyńskiej. Mord próbowano tłumaczyć kompleksem onanistycznym napastnika, ale biegli psychiatrzy nie potwierdzili jego wpływu na przebieg zbrodni.

  Łukasz M. był od dawna w konflikcie z ofiarą . Urszula J. żyła wcześniej w związku z jego dziadkiem. Przestała tolerować przyszywanego wnuka, gdy z mieszkania zaczęły znikać różne przedmioty, m.in. pralka. Dziadek planował, by mieszkanie po nim dostał właśnie Łukasz M., ale kobieta, wcześniej bita przez konkubenta, nie chciała chłopaka tam widzieć.

  Feralnego dnia Łukasz M. był pod wpływem alkoholu i amfetaminy. Prokuratura ustaliła, że wyłamał zamek w drzwiach mieszkania Urszuli J. Kobieta zamykała się właśnie przed nim i wpuszczała do domu tylko znajomych, którzy znali umówiony sygnał domofonu. W dniu morderstwa brama do budynku była jednak otwarta.

  Prokuratura oskarża Łukasza M. także o zadanie kilkunastu cięć i pchnięć nożem znajomej Urszuli J., do której bandyta przyszedł z alkoholem. Zaatakował ją, a pokrwawionej kazał się rozbierać. Ratowała się skokiem z balkonu i w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

  Łukasz M. tuż po zatrzymaniu przez policję przyznał się do zabójstwa. Teraz nie przyznaje się do żadnego z tych przestępstw. Potwierdza jedynie, że w noclegowni, w której przebywał, skopał do nieprzytomności bezdomnego.

  Adwokat Zdzisław Kulczycki w piątek w mowie końcowej próbował przekonać sąd, że pewne zachowania są wynikiem tego, że oskarżony w dzieciństwie był bity przez matkę i jej kolejnych konkubentów. - Jedyną dobrą osobą w jego życiu była babcia - dodał mecenas. Ogłoszenie wyroku w przyszłym tygodniu.

  Czy trudne dzieciństwo usprawiedliwia popełnianie przestępstw?

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Podobnie myślę

   Absolut (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 58 / 59

   Kulka w łeb i do piachu śmiecia. On NIGDY nie będzie w stanie funkcjonować w społeczeństwie, on zawsze BĘDZIE dla niego zagrożeniem.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....

   anonim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   zagrożeniem on był już jak chodził do podstawówki :/ koleżance zęba wybił... niestety wstyd mi się przyznać ale go znam


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   akurat to nie on jej wybil

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co sie g.... zajmowac?

   ekolog (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 68

   Nie taniej byloby smiecia zwyczajnie zutylizowac?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama