Wrocław: Hasła wyborcze lepem na elektorat

  Wrocław: Hasła wyborcze lepem na elektorat

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  100 takich billboardów Dutkiewicza pojawi się 2 listopada

  100 takich billboardów Dutkiewicza pojawi się 2 listopada ©Paweł Relikowski

  "Wrocław. Tu zaczyna się przyszłość" - to hasło wyborcze, z którym do walki o samorząd wyruszy Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza.
  100 takich billboardów Dutkiewicza pojawi się 2 listopada

  100 takich billboardów Dutkiewicza pojawi się 2 listopada ©Paweł Relikowski

  - Nie jest ono bez pokrycia. Mówi o tym, jak dziś rozwija się Wrocław i jak będzie się rozwijać w przyszłości dzięki naszemu prezydentowi - mówi Maria Zawartko, wiceprzewodnicząca wrocławskiej rady miejskiej z klubu radnych Dutkiewicza.

  Wczoraj, oprócz hasła, sztabowcy pokazali również billboard o wymiarach 4 x 2,5 metra z wizerunkiem Rafała Dutkiewicza na tle ratusza, wieży kościoła św. Elżbiety i wnętrza Hali Ludowej.
  Wyborcy na tę ekspozycję w mieście będą musieli jednak poczekać do 2 listopada. Tego dnia w różnych częściach Wrocławia pojawi się 100 wielkich billboardów, które zdaniem sztabu Dutkiewicza zostaną zauważone przez wszystkich mieszkańców miasta.

  Od kilku dni na billboardach promuje się już Sławomir Piechota, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta, z hasłem: "Prezydent wrocławian. Pełna odpowiedzialność".

  Swoje hasła wcześniej przedstawili inni pretendenci do ratusza. Jacek Uczkiewicz (SLD) startuje z mottem: "Wrocław. Lepsze miasto. Lepsze życie", a Dawid Jackiewicz (PiS): "Wrocławianie przede wszystkim".

  Debiutantka na scenie politycznej 49-letnia Grażyna Ostrowska z Chrześcijańskiej Inicjatywy Społecznej, od razu ujawniła, czym chce zdobyć głowy wyborców. Jej hasło to: "Wrocław dla wszystkich". Jak zapowiada, będzie zaglądać na podwórza i klatki schodowe. Chce być dla ludzi, a nie - jak prezydent Dutkiewicz - dla mediów.

  Z kolei prof. Tadeusz Marczak, historyk z Uniwersytetu Wrocławskiego, ruszy po prezydenturę miasta z kontrowersyjnym hasłem: "Odzyskajmy Wrocław dla Polski".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama