Legnica: Strażnicy miejscy żądają podwyżek

  Legnica: Strażnicy miejscy żądają podwyżek

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Związkowcy NSZZ "Solidarność" straży miejskiej w Legnicy weszli w spór zbiorowy z komendantem. Domagają się podwyżek pensji o 500 zł, przerw śniadaniowych w pracy, posiłków regeneracyjnych w okresie zimowym i rezygnacji z patroli jednoosobowych.
  Krzysztof Wierzbicki walczy o podwyżki dla strażników

  Krzysztof Wierzbicki walczy o podwyżki dla strażników ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  - W zimie patrolujemy miasto wspólnie z policjantami i gołym okiem widać różnice, nie tylko w wyposażeniu - uważa Krzysztof Wierzbicki, szef związkowców w SM. - Policjant może mieć przerwę i spożyć przysługujący mu posiłek regeneracyjny w zamkniętym pomieszczeniu. A nam zostanie własna kanapka zjadana na ławeczce.

  Strażnicy sprzeciwiają się trwającym do godz. 21.30 jednoosobowym patrolom. Według nich zagrażają ich bezpieczeństwu. Oceniają, że są jedną z gorzej opłacanych służb w kraju. Średnia w innych formacjach to 2 tys. zł na rękę. W Legnicy zaledwie ok. 1,2-1,5 tys. zł.

  - Usiądziemy do rozmów i, mam nadzieję, ustalimy wspólne stanowisko - mówi komendant straży miejskiej w Legnicy Andrzej Srzedziński.

  - Podwyżka, ani w tym, ani w przyszłym roku, nie jest możliwa z powodu szczupłości budżetu miasta. Ale niektóre postulaty sę realne, jak na przykład pomieszczenie dla związków. Nie uważam także, by jednoosobowe patrole w Rynku zagrażały bezpieczeństwu. Ich skład uzależniony jest od sytuacji w danym rejonie miasta.


  Podyskutuj na forum:
  Czy legnickim strażnikom miejskim należy podwyższyć wynagrodzenia?


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo