Wrocławski pałac siedzibą biura przedstawicieli Unii...

  Wrocławski pałac siedzibą biura przedstawicieli Unii Europejskiej

  Jarosław Garbacz

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W poniedziałek do Wrocławia przyjedzie siedmioosobowa delegacja przedstawicieli Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. Podczas trzydniowej wizyty urzędnicy z Brukseli spotkają się z władzami miasta i obejrzą kilkanaście budynków. Spośród nich wybiorą tymczasową siedzibę Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego i reprezentacji Komisji Europejskiej.
  W pałacu Spaetgena mieści się dziś m.in. Muzeum Miejskie

  W pałacu Spaetgena mieści się dziś m.in. Muzeum Miejskie ©Paweł Relikowski

  Jest już bowiem przesądzone, że na stałe urzędnicy będą pracować w pałacu Spaetgena przy ul. Kazimierza Wielkiego (w którym mieści się dziś m.in. Muzeum Miejskie Wrocławia) lub pałacu Ballestremów przy ul. Włodkowica. Właśnie te dwie lokalizacje docelowe miasto zaproponuje unijnym urzędnikom. - Ale przystosowanie siedziby na biura wymaga czasu. Dlatego najpierw unijni urzędnicy wprowadzą się do siedziby tymczasowej - tłumaczy Agnieszka Jaszkowska z ratusza.

  Biuro Informacyjne PE rozpocznie działalność na przełomie maja lub czerwca 2011 r.
  - przed objęciem w lipcu przez Polskę na pół roku przewodnictwa w Unii Europejskiej. Gdzie we Wrocławiu będzie tymczasowa unijna siedziba? - Do końca tygodnia zbieramy informacje na temat lokali i przyjmujemy oferty komercyjne - wyjaśnia Agnieszka Jaszkowska.

  Liczą się m.in. metraż, samodzielność przestrzeni biurowych, dostęp do ulicy oraz parking. Wynajęcie lokalu w centrum Wrocławia to koszt minimum 80 zł/mkw. miesięcznie. Ale trudno teraz powiedzieć, jaka powierzchnia będzie wynajęta. - Taka placówka ma spełniać wiele wymagań i musi być dostosowana dla około 20 osób, które będą w niej pracować - dodaje Agnieszka Jędrusyna z biura wrocławskiej europosłanki Lidii Geringer de Oedenberg.

  Do zadań pracowników Unii we Wrocławiu będzie należeć m.in. informowanie o działaniach polskich europosłów i wspieranie integracji z UE. Biuro ma także współpracować z mediami, polskim parlamentem i władzami regionu. Wrocław jako drugie miasto w Polsce, po Warszawie, będzie miał siedzibę biur PE i KE. Zajmują one w stolicy kilkanaście pomieszczeń piętra budynku przy ul. Jasnej. Na parterze mieści się zaś punkt informacyjny.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pałac Spaetgena, to prawidłowa nazwa.

   esk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 35

   Dobrze, że Gazeta Wrocławska konsekwentnie używa właściwej nazwy. Pałac Spaetgena funkcjonuje w pamięci od sześćdziesięciu lat.
   Nie dajmy się zbałamucić czcząc inicjatorów rozbioru Polski.
   Jaki...rozwiń całość

   Dobrze, że Gazeta Wrocławska konsekwentnie używa właściwej nazwy. Pałac Spaetgena funkcjonuje w pamięci od sześćdziesięciu lat.
   Nie dajmy się zbałamucić czcząc inicjatorów rozbioru Polski.
   Jaki mamy w tym interes?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zamek Książąt Mazowieckich

   bertsi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 16

   Ponieważ Zamek Królewski we Wrocławiu pan G. nazywa pałacem Spaetgena, to zgodnie z tą "logiką" Zamek Królewski w Warszawie powinien nazywać Zamkiem Książąt Mazowieckich. Panie G. czy używa Pan...rozwiń całość

   Ponieważ Zamek Królewski we Wrocławiu pan G. nazywa pałacem Spaetgena, to zgodnie z tą "logiką" Zamek Królewski w Warszawie powinien nazywać Zamkiem Książąt Mazowieckich. Panie G. czy używa Pan tej nazwy?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama