Wygraj wizytę w NATO

  Wygraj wizytę w NATO

  Agata Cymanowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  "Polska w NATO - Bezpieczna Polska, Bezpieczna Europa, Bezpieczny Świat" - do udziału w ósmej edycji tego ogólnopolskiego konkursu szkoły ponadgimnazjalne mogą się zgłaszać do 29 października. Główną nagrodą jest wizyta studyjna w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli.
  - Uczestnicy konkursu muszą wykazać się wiedzą o NATO i Unii Europejskiej - tłumaczy Beata Łuba z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.

  Tematyka jest szeroka - obejmuje m.in. historię NATO, Polskę w NATO, bezpieczeństwo UE, ONZ, Radę Europy, współczesne konflikty, problemy globalne, terroryzm itd.

  Pierwszy etap przeprowadzany jest w formie testu pisemnego w szkołach. Pięciu najlepszych uczniów ze szkoły przechodzi do etapu wojewódzkiego. Ich zadaniem jest rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Do trzeciego ogólnopolskiego już etapu dostaje się 32 najlepszych uczestników z kraju.

  Rozgrywki finałowe składają się z części pisemnej i ustnej. Etap szkolny przeprowadzany jest do 20 listopada, wojewódzki odbędzie się 11 grudnia, a ogólnopolski finał 8 stycznia 2011 r. Wykaz literatury oraz terminarz znajduje się na stronie www.ore.edu.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama