Ważne
    Zapasy: Dwa złota naszych kadetów

    Zapasy: Dwa złota naszych kadetów

    Paweł Witkowski

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Dwoma złotymi medalami zakończył się dla dolnośląskich zapaśników PP kadetów w stylu klasycznym w Radomiu.
    Daniel Żydowicz

    Daniel Żydowicz ©Fot. Hieronim Kuryś

    Daniel Żydowicz z Mokronosu Górnego wygrał kategorię do 46 kg. Dodatkowo 16-latek, na co dzień trenujący pod pieczą Hieronima Kurysia w Tygrysach Smolec, został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, w którym wzięło udział ponad 220 sportowców (krajowa czołówka oraz zapaśnicy z Litwy i Ukrainy).

    Żydowicz jest objęty programem "Pierwszy Olimpijczyk z Gminy Kąty Wrocławskie"; jego trenerzy wiążą z nim nadzieje medalowe w przyszłorocznych mistrzostwach Europy juniorów.

    Natomiast w kat. 58 kg zwyciężył Amadeusz Walczak z Zagłębia Wałbrzych. Ponadto Dolnoślązacy z Radomia przywieźli 4 brązowe medale: w kat. do 42 kg Ernest Mickiewicz (Zagłębie) i Piotr Graba (Śląsk Wrocław), do 63 kg Marcel Mickiewicz (Zagłębie) oraz Grzegorz Serwa (Śląsk, 69 kg).

    Dodatkowo kilku zawodników było blisko podium. Ze Śląska: Marcin i Michał Perkowscy (46 i 50 kg), Dawid Klimek (63 kg) zajęli 5. miejsce, a 7. Maciej Machelski (54 kg) i Artur Solarek (63 kg). Konrad Przystajko (JCSW Jelenia Góra) był 5., a Damian Kowalczyk (Zagłębie) - 7. W klasyfikacji drużynowej wrocławski klub uplasował się na 3. miejscu, a wałbrzyski na 7. Zwyciężyła ukraińska ekipa z Kostopolu.

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać