Powiat kłodzki: Starosta pozwie ministerstwo do sądu

  Powiat kłodzki: Starosta pozwie ministerstwo do sądu

  WEN

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Władze powiatu kłodzkiego walczą o 16 mln zł odszkodowania od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za utracony majątek w Szczytnej. Chodzi o zamek na Szczytniku, gdzie od wielu lat funkcjonuje prowadzony przez powiat Dom Pomocy Społecznej dla upośledzonych umysłowo mężczyzn.
  W 2006 roku komisja majątkowa przy MSWiA oddała obiekt Zakonowi Misjonarzy Św. Rodziny. Władze powiatu twierdzą, że cała sprawa odbyła się z pominięciem starostwa.

  - Nikogo nie interesowało, czy mamy możliwość zapewnienia dachu nad głową pod stu chorym - twierdzi Krzysztof Baldy, starosta kłodzki. A sprawa jest bardzo pilna. Zakon dał bowiem powiatowi czas do 2012 roku, na wyprowadzenie się z obiektu. Do tego czasu starostwo musi płacić za dzierżawę obiektu ponad 10 tys. zł miesięcznie.

  - Nie będę komentował roszczeń Kościoła do majątku, który, słusznie lub nie, mu się należy - podkreśla. - Ważne, że ministerstwo nie zadbało o to, by znaleźć jakieś rozwiązanie zastępcze.

  Starostwo wysłało dwa pisma w sprawie swoich roszczeń do MSWiA. Niestety, ministerstwo nie odpowiedziało. Dlatego sprawa jeszcze w tym tygodniu trafi do sądu. Starosta Baldy liczy na wygraną.

  - Pieniądze przeznaczylibyśmy na budowę całkiem nowego ośrodka - dodaje.
  Starostwo podpisało już porozumienie z władzami Szczytnej, które zobowiązały się przekazać 3-hektarową działkę na potrzeby inwestycji. Jej szacunkowy koszt to kilkanaście milionów złotych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama