Lubin: Elżbieta Godzic dostała nagrodę ministra edukacji

  Lubin: Elżbieta Godzic dostała nagrodę ministra edukacji

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Elżbieta Godzic, nauczycielka z Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie

  Elżbieta Godzic, nauczycielka z Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie ©Agata Grzelińska

  Uczniowie Elżbiety Godzic, która znalazła się w gronie 27 dolnośląskich nauczycieli nagrodzonych przez minister edukacji narodowej Katarzynę Hall, mówią po prostu: - Nasza pani jest bardzo fajna. O nagrodę za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej wnioskowała dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie Bernadeta Krug.
  Elżbieta Godzic, nauczycielka z Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie

  Elżbieta Godzic, nauczycielka z Zespołu Szkół Integracyjnych w Lubinie ©Agata Grzelińska

  - Byłam mile zaskoczona, gdy się dowiedziałam o nagrodzie - mówi Elżbieta Godzic, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Oprócz pracy w ZSI, wykłada przedmioty pedagogiczne na Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego. Jest też doradcą metodycznym w Powiatowym Centrum Edukacji.

  Laureatka nie chce zdradzić, ile lat pracuje w szkole. - Uczę już dzieci swoich absolwentów - mówi. I dodaje, że ciągle bardzo lubi swoją pracę i widzi jej sens. - W tym czasie dzieci bardzo się zmieniły. Dziś, gdy przychodzą do szkoły, sporo już wiedzą. Mają pasje. Na przykład w sprawie dinozaurów czy planet trzeba im czasem oddać głos na lekcji.

  Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała również Hanna Grocholska, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Lubinie. Krystyna Głowacka, dyrektor Gimnazjum nr 3, uczy matematyki od 24 lat. Wczoraj odebrała srebrne odznaczenie za swoją wieloletnią pracę.

  - Najpiękniejsze chwile w tej pracy? Gdy uczeń odnosi sukces, albo gdy udaje się rozwiązać trudny problem - mówi pani dyrektor. Nagrodę Kuratora Oświaty dostała Helena Strzelecka z lubińskiego Zespołu Szkół nr 1. 10 nauczycieli ze szkół podległych powiatowi otrzymało medale Komisji Edukacji Narodowej. Starostwo lubińskie przyznało też 30 nagród.

  W sumie 25 złotych, 44 srebrne i 9 brązowych odznaczeń państwowych za wieloletnią służbę odebrało 78 nauczycieli z lubińskich szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, gimnazjów i przedszkoli.

  Za co Ty doceniasz swoich nauczycieli? Których najbardziej pamiętasz?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama