Kierowcy nareszcie trafią z autostrady do Bolesławca

  Kierowcy nareszcie trafią z autostrady do Bolesławca

  Małgorzata Prażmowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na jasne oznakowanie zjazdu bolesławczanie czekali rok

  Na jasne oznakowanie zjazdu bolesławczanie czekali rok ©Małgorzata Prażmowska

  Rok po otwarciu odcinka autostrady A4 Krzyżowa - Zgorzelec na drodze pojawiły się znaki kierujące kierowców do Bolesławca. Do tej pory zdarzało się, że kierujący, nie widząc na drogowskazach nazwy miejscowości, przegapiali zjazd i nie trafiali do Bolesławca.
  Na jasne oznakowanie zjazdu bolesławczanie czekali rok

  Na jasne oznakowanie zjazdu bolesławczanie czekali rok ©Małgorzata Prażmowska

  Ofiarą braku oznaczeń padł m.in. europoseł Piotr Borys, który, jadąc A4 od granicy z Niemcami, nie znalazł zjazdu do Bolesławca i wylądował we Wrocławiu.

  Z drogowskazów cieszą się bolesławieccy restauratorzy. - Lepiej późno niż wcale - komentuje Jacek Opała, właściciel restauracji. - Nasz dochód po otwarciu autostrady bardzo zmalał. Brak znaków informujących o zjeździe był dodatkowym utrudnieniem dla wszystkich. Im więcej informacji o Bolesławcu pojawi się na autostradzie, tym szybciej my wrócimy do dobrej kondycji finansowej - dodaje.

  Problem wziął się stąd, że rok temu, otwierając odcinek autostrady A4 Krzyżowa - Zgorzelec (51,4 km), pominięto Bolesławiec, który nie został umieszczony na tablicach. Nie był to jednak błąd. Jak tłumaczyli urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zgodnie z przepisami na znakach obowiązkowo umie-szcza się miejscowość, w której droga się rozpoczyna, i miejscowość, w której się kończy. Tłumaczenie GDDKiA nie przekonywało mieszkańców i władz.

  Interwencja urzędników miejskich doprowadziła do pojawienia się niedawno czterech znaków informujących o zjeździe z autostrady do Bolesławca. W połowie listopada mają pojawić się kolejne.

  Tym razem pomógł powiat, który podpisał z GDDKiA porozumienie w sprawie umieszczenia profesjonalnego oznakowania zjazdu do Bolesławca. Władze powiatu zobowiązały się do pokrycia kosztów umieszczenia tablic w okolicach węzła Krzywa autostrady A4. Na wykonanie tablic powiat przeznaczył 130 tys. zł. - Tablice już zostały zakupione - mówi Majka Nowak ze starostwa bolesławieckiego.

  Wkrótce zostanie zamontowany cały komplet informujący o zjeździe do Bolesławca i wjeździe na autostradę. Dodatkowo GDDKiA umieści 28 tablic w obrębie węzłów Bolesławiec - na trasie A4 koło miejscowości Łąka i miejscowości Golnice na A18.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brzydota w Polsce

   Nie wiem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 83 / 79

   Jakie te nasze znaki sa szpetne... kto to projektuje??

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przypadek

   Maria (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 65

   Ofiarą braku oznaczeń padł m.in. europoseł Piotr Borys, który, jadąc A4 od granicy z Niemcami, nie znalazł zjazdu do Bolesławca i wylądował we Wrocławiu. Zaiste, ta ofiara trafiła do Wrocławia i to...rozwiń całość

   Ofiarą braku oznaczeń padł m.in. europoseł Piotr Borys, który, jadąc A4 od granicy z Niemcami, nie znalazł zjazdu do Bolesławca i wylądował we Wrocławiu. Zaiste, ta ofiara trafiła do Wrocławia i to na stanowisko wicemarszałka. Nie wiedziałam tylko, że sprawił to przypadek.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cały komplet

   Schlesier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 70 / 69

   Całe szczęście, że komplet jest cały, a nie zdekompletowany.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama