Rafał Dutkiewicz: Planujemy przeznaczyć na kulturę ponad 150...

  Rafał Dutkiewicz: Planujemy przeznaczyć na kulturę ponad 150 mln zł

  MW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W środę Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił w Warszawie informację, o tym, że Wrocław znalazł się w piątce finalistów konkursu o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji komisji - powiedział dziś podczas konferencji prasowej prezydent Rafał Dutkiewicz.
  Wrocław będzie walczył o miano ESK z Gdańskiem, Warszawą, Katowicami i Lublinem. Komisję, złożoną z przedstawicieli Unii Europejskiej i Rady UE, do wyboru Wrocławia przekonały aplikacja i prezentacja, które delegaci miasta (m.in. prezydent miasta Rafał Dutkiewicz i wiceprezydent Jarosław Obremski) zaprezentowali wczoraj w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

  - Według nieoficjalnych informacji zrobiliśmy tak dobre wrażenie, że znaleźliśmy się w pierwszej dwójce, ex aequo z miastem, którego nazwy nie mogę zdradzić. To była teatralna prezentacja przygotowana przez Konrada Imielę - dyrektora Teatru Muzycznego "Capitol" we Wrocławiu - poinformował Prezydent Rafał Dutkiewicz.

  Teraz około 7% wrocławian uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. - Chcemy osiągnąć 15%. Obiecuję także, że przyszłoroczny budżet na kulturę nie będzie mniejszy niż obecny. Planujemy przeznaczyć na kulturę ponad 150 mln zł - dodał prezydent.

  W tym roku Wrocław czeka przygotowanie szczegółowej wersji aplikacji. A czy miasto stanie się drugą po Krakowie Europejską Stolicą Kultury z Polski dowiemy się za rok.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama