Pomogą filmowcom

  Pomogą filmowcom

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dokumentalne, animowane i fabularne filmy realizowane przez Dolnoślązaków lub na Dolnym Śląsku mają szansę na dofinansowanie.
  Materiały podobne
  Dolnośląski konkurs na wspieranie produkcji filmowej organizuje Odra-Film. Jeżeli tylko film jest realizowany na Dolnym Śląsku lub stąd pochodzą jego twórcy, może dostać pieniądze na produkcję. Na konkurs samorządy województwa i Wrocławia przeznaczyły 2 mln złotych.

  - Filmy powinny być związane z Dolnym Śląskiem. Odra-Film będzie koproducentem laureatów pierwszej edycji konkursu, zajmie się także ich dystrybucją - mówi Robert Banasiak, dyrektor Urzędu Marszałkowskiego.

  Projekty ocenią dolnośląscy twórcy, m.in. Stanisław Lenartowicz, Sylwester Chęciński, Jan Jakub Kolski, Waldemar Krzystek, Robert Gonera, Maria Zmarz-Koczanowicz. Szczegółowe informacje o konkursie: www.odra-film.wroc.pl.


  Wrocław i okolice mogą stać się bohaterami X Muzy, a kina zaroją się od polskich premier. Termin składania projektów upływa 11 sierpnia w południe, a 2 mln zł mają być rozdysponowane do połowy września.

  Czytelnika - "młodego reżysera filmowego", autora anonimowego listu do redakcji w sprawie kulis konkursu, prosimy o kontakt: listy@gazeta.wroc.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama