Wałbrzych: W piątek pogrzeb Henryka Boratyńskiego

  Wałbrzych: W piątek pogrzeb Henryka Boratyńskiego

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nestor wałbrzyskiej turystyki zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu.
  W czwartek 14 października o godz. 19, w kościele p.w. św. Józefa Robotnika przy ul. Odlewniczej w Wałbrzychu, zostanie odprawione nabożeństwo w intencji zmarłego. Natomiast pogrzeb Henryka Boratyńskiego odbędzie się w piątek 15 października o godz. 15, na cmentarzu komunalnym przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu.

  Henryk Boratyński zmarł w piątek 8 października, w wyniku obrażeń w wypadku samochodowym. Doszło do niego na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Przemysłowej w Wałbrzychu.
  Kobieta kierująca samochodem audi, uderzyła w bok cinquecento, po stronie pasażera. Właśnie na tym miejscu siedział Henryk Boratyński. Na miejsce natychmiast przyjechało pogotowie. Niestety, mimo szybkiej akcji ratunkowej, wałbrzyszanin zmarł w szpitalu.

  Henryk Boratyński był najstarszym i najbardziej znanym przewodnikiem turystyczny w mieście. W lutym z okazji 90 urodzin pana Henryka, zorganizowano mu benefis w ratuszu. Był uhonorowany tytułami Zasłużonego dla Miasta Wałbrzycha, Zasłużonego dla Powiatu Wałbrzyskiego oraz Wolontariusza Roku Regionu Wałbrzyskiego. Do końca życia aktywnie działał w wałbrzyskim PTTK.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama