Dzień otwarty oddziału psychiatrii w Wałbrzychu

  Dzień otwarty oddziału psychiatrii w Wałbrzychu

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ©Dariusz Gdesz

  Żeby przełamać pokutujące w naszym społeczeństwie stereotypy oraz przezwyciężyć lęk przed ludźmi zmagającymi się z chorobami psychicznymi, oddział psychiatryczny szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu organizuje w czwartek (14.10) dzień otwarty. Okazją jest obchodzony w październiku Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ©Dariusz Gdesz

  - Wpływ na ogólnie utrwalone stereotypy miały archaiczne formy leczenia tego typu schorzeń, które przez długi czas obowiązywały w naszym kraju - mówi dr Marek Anioła, psychiatra. - Od roku działa w Wałbrzychu oddział psychiatryczny pobytu dziennego. Leczymy w nim pacjentów bez konieczności wyrywania na okres kilku tygodni z ich środowiska. To daje pozytywne efekty.

  To właśnie ten oddział otworzy swe podwoje przed wszystkimi zainteresowanymi w najbliższy czwartek (14 października). W ramach dnia otwartego będzie można skorzystać tam z konsultacji lekarza psychiatry, który ma udzielać porad, między innymi dla osób z zaburzeniami snu, oraz spotkać się z psychologiem.

  Organizatorzy liczą przede wszystkim na zainteresowanie ze strony osób zmagających się na przykład z depresjami oraz rodzin osób chorych psychicznie.

  Dzień otwarty zostanie zorganizowany na terenie Specjalistycznego Szpitala im. dr. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, przy ul. Batorego 4, w godz. 9-12.30.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama