Ważne
  Zapytaliśmy seniorów jak żyje się we Wrocławiu

  Zapytaliśmy seniorów jak żyje się we Wrocławiu

  Małgorzata Kaczmar

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Eugeniusz Frączyk. Jestem zapalonym pływakiem. A ponieważ przeszedłem na emeryturę, mogę chodzić na basen i płacić mniej. Do godz. 12 na basenie Redeco
  1/11
  przejdź do galerii

  Eugeniusz Frączyk. Jestem zapalonym pływakiem. A ponieważ przeszedłem na emeryturę, mogę chodzić na basen i płacić mniej. Do godz. 12 na basenie Redeco na Nowym Dworze za bilet płacę nie 14, a tylko 11 zł. Na pływalnię jeżdżę rowerem z Maślic na Nowy Dwór. Tylko gdy jest chłodno, wsiadam w autobus. ©Tomasz Hołod

  Starsi wrocławianie otrzymali w piątek klucze do bram Wrocławia. Jako pierwsze miasto w kraju z przytupem świętujemy z seniorami.
  Czarne cylindry, kolorowe berety, meloniki i kaszkiety. Wszystkie przybrane piórkami, liśćmi i koralami. Marszem kapeluszy rozpoczęły się w piątek wrocławskie Senioralia. Ponad 400 starszych mieszkańców miasta ruszyło w kolorowym pochodzie z placyku przy kościele św. Marii Magdaleny do Rynku.

  - Chodźcie z nami, seniorami! - zachęcali wesołymi okrzykami przechodniów.
  Przed ratuszem czekał na nich prezydent Rafał Dutkiewicz. Klucz do bram miasta przekazał przedstawicielom seniorów - Marii Bierskiej i Markowi Łyczkowskiemu, znanym wszystkim z telewizyjnego programu, realizowanego we wrocławskim ośrodku TVP.
  Seniorzy opanowali Rynek na dobre. Deklamowali ze sceny wiersze, śpiewali ludowe piosenki, była nawet elektryzująca prezentacja tańca brzucha.

  W sobotę w Muzeum Architektury zaplanowano targi. Będzie tam można m.in. posłuchać występów chórów. Zaś miejskie biblioteki zapraszają na różne ciekawe warsztaty. Święto seniorów zakończy się dansingiem w stylu lat 60. i 70. w restauracji Teatralnej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo