Oto jeleniogórscy zwycięzcy plebiscytu

  Oto jeleniogórscy zwycięzcy plebiscytu

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nasz plebiscyt na Osobowość Roku Regionu Jeleniogórskiego zaktywizował naszych Czytelników. Walka o pierwsze miejsce trwała do ostatniej minuty. Rzutem na taśmę zwyciężył Rafał Gersten.
  Rafał Gersten, ratuje lokalne linie kolejowe

  Rafał Gersten, ratuje lokalne linie kolejowe ©Marcin Oliva Soto

  Drugie miejsce przypadło Alicji Skibińskiej-Sośniak, a trzecie, z bardzo niewielką różnią głosów, Bugumiłowi Łasiszowi. Gratulujemy finalistom. Dziękujemy Czytelnikom za gło-sy i opinie o uczestnikach konkursu.

  Przypominamy, że zwycięzca plebiscytu weźmie udział w konkursie na Osobowość Roku Dolnego Śląska. Rozpoczniemy go pod koniec roku. Rywalizować w nim będą zwycięzcy podobnych plebiscytów, które przeprowadziliśmy we Wrocławiu, Wałbrzychu i Legnicy.


  Rafała Gerstena zgłosił do plebiscytu Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Zwycięzca jest pomysłodawcą połączenia Kotliny Jeleniogórskiej historyczną kolejką turystyczną i pełnomocnikiem samorządów skupionych wokół tego projektu.

  Alicja Skibińska-Sośniak to znana w Zgorzelcu pediatra. Cieszy się ogromnym zaufaniem rodziców swoich małych pacjentów. Jest znakomitym fachowcem, lekarzem z ogromnym sercem i zaangażowaniem. Kocha dzieci i swoją pracę.

  Bogumił Łasisz pomaga w swoich ośrodkach chorym wracać do zdrowia. Od 9 lat kieruje Centrum Rehabilitacji "Osteocyt". - Pomagamy ludziom odzyskiwać utracone zdrowie - mówi. Bogumił Łasisz ma 33 lata, z wykształcenia jest prawnikiem. Od trzech lat mieszka w Świeradowie-Zdroju. Żona Anna to również z wykształcenia prawnik.

  Alicja Skibińska-Sośniak leczy dzieci od 35 lat. Praca jest jej wielką pasją. Nawet w czasie wolnym czyta pisma medyczne.

  Rafał Gersten został doceniony za wkład w ratowanie dziedzictwa kultury technicznej i architektonicznej, jakie tworzą lokalne linie kolejowe wraz z towarzyszącymi im obiektami. Na uznanie zasługuje jego zaangażowanie w działania na rzecz poprawy dostępności komunikacyjnej regionu oraz projekt Kolejki Karkonoskiej.

  W pierwszej dziesiątce plebiscytu znaleźli się ponadto: Janusz Jędraszko, działacz na rzecz bezrobotnych z Jeleniej Góry, Roman Kuty, aktywnie działający dla poprawy bezpieczeństwa na drodze dzieci, Olgierd Poniźnik, burmistrz Gryfowa, znany samorządowiec i estradowiec, Zofia Barczyk, dyrektorka szpitala w Zgorzelcu, Julita Zaprucka, dyrektorka Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna, Kazimierz Pichlak, lekarz z Jeleniej Góry, i Maja Włoszczowska, znakomita kolarka górska.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie kumasz czaczy ?

   trelemorele (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 109 / 99

   Ze światem, z WIELKIM ŚWIATEM !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z czym połączenia ?

   czacza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 110 / 85

   >Zwycięzca jest pomysłodawcą połączenia Kotliny Jeleniogórskiej historyczną kolejką turystyczną...<
   No dobra, dobra - połączenia kotliny ale z CZYM ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama