Ważne
  Wrocław: Komitety gotowe do wyborów

  Wrocław: Komitety gotowe do wyborów

  Hanna Wieczorek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  256 komitetów wyborczych zadeklarowało zamiar wystawienia kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych. Sprawa nie jest tak prosta, jak by się wydawało. Komitety rejestrowały się w dwóch miejscach: Warszawie i Wrocławiu.
  W stolicy - te o zasięgu ogólnokrajowym, takie jak Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Prawo i Sprawiedliwość i koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej. We Wrocławiu - te o zasięgu lokalnym i regionalnym.

  - Komitet o zasięgu krajowym ma kilka plusów - mówi Leszek Cybulski, szef miejskiego SLD. - To on dostaje swój regon, konto bankowe i NIP. My nie musimy się już tym przejmować. Najpierw losuje się numery list o zasięgu krajowym, a dopiero później te lokalne i regionalne. Cybulski dodaje, że ma to też znaczenie przy podziale czasu antenowego na bezpłatne klipy wyborcze.

  Swoje komitety wyborcze będą miały: PO, PiS, SLD i PSL. Spis lokalnych komitetów w okręgu wrocławskim zajmuje 11 stron maczkiem! W samym Wrocławiu zarejestrowały się m.in. komitety wyborcze wyborców: Rafała Dutkiewicza, PAW, Czerwony Wrocław, Ruch Społeczny Wrocławianie, Wrocławianie 2010, Prawica i Samorządowcy XXI.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo