Wrocław: Komitety gotowe do wyborów

  Wrocław: Komitety gotowe do wyborów

  Hanna Wieczorek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  256 komitetów wyborczych zadeklarowało zamiar wystawienia kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych. Sprawa nie jest tak prosta, jak by się wydawało. Komitety rejestrowały się w dwóch miejscach: Warszawie i Wrocławiu.
  W stolicy - te o zasięgu ogólnokrajowym, takie jak Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Prawo i Sprawiedliwość i koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej. We Wrocławiu - te o zasięgu lokalnym i regionalnym.

  - Komitet o zasięgu krajowym ma kilka plusów - mówi Leszek Cybulski, szef miejskiego SLD. - To on dostaje swój regon, konto bankowe i NIP. My nie musimy się już tym przejmować. Najpierw losuje się numery list o zasięgu krajowym, a dopiero później te lokalne i regionalne. Cybulski dodaje, że ma to też znaczenie przy podziale czasu antenowego na bezpłatne klipy wyborcze.

  Swoje komitety wyborcze będą miały: PO, PiS, SLD i PSL. Spis lokalnych komitetów w okręgu wrocławskim zajmuje 11 stron maczkiem! W samym Wrocławiu zarejestrowały się m.in. komitety wyborcze wyborców: Rafała Dutkiewicza, PAW, Czerwony Wrocław, Ruch Społeczny Wrocławianie, Wrocławianie 2010, Prawica i Samorządowcy XXI.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo