Wrocław: Rafał Dutkiewicz kusi znane twarze

  Wrocław: Rafał Dutkiewicz kusi znane twarze

  Hanna Wieczorek

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Renata Mauer-Różańska przyjęła propozycję prezydenta Wrocławia i weszła do jego ekipy

  Renata Mauer-Różańska przyjęła propozycję prezydenta Wrocławia i weszła do jego ekipy ©Tomasz Hołod

  Dla polityków układających listy wyborcze nazwiska znanych ludzi mają nieprzeparty urok. Przez wrocławską Radę Miejską przewinęli się już aktorzy (Edwin Petrykat), satyrycy (Jerzy Skoczylas), dziennikarze (Wanda Ziembicka) i sportowcy (Maciej Zieliński).
  Renata Mauer-Różańska przyjęła propozycję prezydenta Wrocławia i weszła do jego ekipy

  Renata Mauer-Różańska przyjęła propozycję prezydenta Wrocławia i weszła do jego ekipy ©Tomasz Hołod

  Niektórzy okazali się bardzo dobrymi radnymi. Jerzy Skoczylas pełni swój mandat od dwóch kadencji i będzie startował w tegorocznych wyborach jako kandydat Platformy Obywatelskiej. Z dużym entuzjazmem pracę w radzie potraktowała Wanda Ziembicka, która znalazła się na liście kandydatów rekomendowanych przez Rafała Dutkiewicza.

  Natomiast śpiewak i nauczyciel akademicki prof. Eugeniusz Sąsiadek oraz judoka Rafał Kubacki zaliczyli swoje kadencje bez większych osiągnięć.

  Jak twierdzi Wiesław Gałązka, specjalista od marketingu politycznego, nie jest jednak tak naprawdę istotne, jakimi radnymi będą celebryci. Dlaczego? Wystarczy, że ich nazwiska działają jak magnes na wyborców.

  - Mają za zadanie wzbudzić sympatię do ugrupowania, które reprezentują. A przy tym często są wygodni, bo nie sprawiają kłopotów - zaznacza Gałązka. O jakie kłopoty chodzi? Nie przenoszą się do innych partii i głosują tak, jak potrzeba, ponieważ nie bardzo się orientują w omawianej materii.

  W tegorocznych wyborach najwięcej znanych nazwisk znajdziemy na listach KW Wyborców Rafała Dutkiewicza. Do Rady Miejskiej startują m.in. Janusz Sybis (były piłkarz Śląska Wrocław), Maciej Zegan (pięściarz), Renata Mauer-Różańska - mistrzyni olimpijska w strzelectwie. Do sejmiku dolnośląskiego zaś Józef Tracz, znany zapaśnik i były trener kadry narodowej.

  Na listach wyborczych partie chętnie umieszczają celebrytówWszyscy kandydaci zapewniają, że będą ciężko pracować, by rozwijać sportowego ducha wśród wrocławian. Renata Mauer-Różańska chciałaby skupić się na sporcie i zdrowiu. Śmieje się, że każdemu poleciłaby do trenowania strzelectwo, bo wbrew pozorom trzeba ćwiczyć wiele dyscyplin, żeby je uprawiać. Choćby biegi.

  Janusz Sybis chciałby rozbudować bazę sportową i rekreacyjną, np. hale i boiska - tak, by młodzi ludzie uprawiając sport rozsławiali Wrocław, Dolny Śląsk i Polskę. Nie ukrywa, że najlepiej, by osiągali sukcesy grając w piłkę nożną.

  Józef Tracz także uważa, że jest dużo do zrobienia w upowszechnianiu sportu i rekreacji oraz rozbudowie bazy. Bo przecież warto inwestować w sport powszechny.

  Czy jako radni będą skuteczni? Trudno dziś powiedzieć. Przekonamy się za cztery lata.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama