Lekkoatletyczne MŚ: Dwa złote medale dla Teresy Starzec z...

  Lekkoatletyczne MŚ: Dwa złote medale dla Teresy Starzec z Dzierżoniowa

  Red.

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dwa złote medale Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce zdobyła Teresa Starzec z Dzierżoniowa, która na wózku sportowym ściga się już od 8 lat. Dzierżoniowianka startowała na dystansach 100, 200 i 400 metrów.
  - W pierwszym wyścigu na 100 m, startowały ze mną dziewczyny m.in. z Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Na metę dojechałam jako pierwsza z czasem 18.51 i zdobyłam złoty medal - relacjonuje Teresa Starzec. Uzyskany wynik zapewnił naszej zawodniczce kwalifikacje "B" na Mistrzostwa Świata Seniorów, które w styczniu odbędą się w Nowej Zelandii.

  - W drugim dniu zawodów miałam start na 200 m, niestety warunki były nie najlepsze, ponieważ bardzo mocno wiało.
  Na szczęście nie przeszkodziło mi to w zdobyciu drugiego mistrzowskiego tytułu - dodaje Teresa Starzec. W trzecim dniu zawodniczkę czekał ostatni start na 400m. Do zaskakujące sytuacji doszło w kolejnym dniu, kiedy mimo bardzo dużej konkurencji i zmęczenia poprzednimi wyjściami Teresa Starzec znów dojechała na metę pierwsza.

  - Niestety moje szczęście z 3 złotego medalu nie trwało długo, ponieważ po około 5 minutach ogłoszono oficjalne wyniki i tym samym moją dyskwalifikacje w tym biegu. Okazało się, że strój, który założyłam w wyścigu na 400 metrów nieprzepisowy, chodziło o napis pewnej firmy którego powinno nie być lub powinien być zakryty - powiedziała nam Teresa Starzec. Najważniejszym celem dzierżoniowianka jest start na Olimpiadzie w Londynie. W tej chwili Teresa Starzec przygotowuje się do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Nowej Zelandii.

  Tereska Starzec - pochodząca z Dzierżoniowa zawodniczka karierę zaczynała w klubie sportowym w Wałbrzychu. Dziś jest zawodnikiem "Startu Wrocław". Jest także członkiem teamu "Fundacji Paraolimpijskiej Niepokonani". Wielokrotnie sięgała po Mistrzostwo Polski na 100, 200, 400 i 800 metrów. W 2006 r. podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Dublinie zdobyła 2 srebrne i jeden brązowy medale.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama