Ważne
  Wrocław: Piłkarze Euro 2012 zamieszkają w Monopolu

  Wrocław: Piłkarze Euro 2012 zamieszkają w Monopolu

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Hotel Monopol ma szansę gościć jedną z reprezentacji

  Hotel Monopol ma szansę gościć jedną z reprezentacji ©Fot. Paweł Relikowski

  Wrocławski hotel Monopol znalazł się w specjalnym katalogu Europejskiej Federacji Piłkarskiej przeznaczonym dla drużyn, które będą grały na Euro 2012.
  Hotel Monopol ma szansę gościć jedną z reprezentacji

  Hotel Monopol ma szansę gościć jedną z reprezentacji ©Fot. Paweł Relikowski

  Oznacza to, że w czasie mistrzostw Europy może tu się zatrzymać jedna z reprezentacji. Jeśli tak się stanie, to będzie ona trenować na dzisiejszym stadionie Śląska Wrocław przy ulicy Oporowskiej.
  Wrocław to jedno z dwóch dolnośląskich miast zakwalifikowanych przez UEFA na listę tzw. centrów pobytowych.

  - Katalog został rozesłany do menedżerów wszystkich 58 reprezentacji, które startują w eliminacjach Euro 2012 - informuje Juliusz Głuski, rzecznik prasowy spółki Euro 2012 Polska, przygotowującej turniej.

  W katalogu jest 21 ośrodków z Polski i 17 z Ukrainy. W turnieju grać będzie 16 drużyn. Miejsc, w których będą mieszkać i trenować, nie muszą wybierać tylko z oficjalnego katalogu UEFA.

  - Na poprzednich turniejach połowa reprezentacji wybierała centra z oficjalnego katalogu - mówi Michał Janicki, pełnomocnik prezydenta Wrocławia do spraw Euro 2012. - Reprezentacja Polski na ostatnich dwóch imprezach (mistrzostwach Europy w 2008 i mistrzostwach świata w 2006 - przyp. red. M.R.) mieszkała w ośrodkach spoza katalogu.

  Jak mówi Głuski, do Polski przyjeżdżają już dyrektorzy pierwszych reprezentacji. Choć eliminacje Euro dopiero się zaczynają i nie wiadomo, kto będzie grał, to niektórzy już odwiedzają Polskę, przyglądając się centrom pobytowym dla swoich piłkarzy. W październiku pierwszych menedżerów możemy się spodziewać we Wrocławiu. Głuski nie ujawnia, z jakich będą krajów.

  Pałac i boisko
  Pałac w Wojanowie koło Jeleniej Góry też znalazł się w katalogu UEFA.
  To drugie, obok Wrocławia, centrum pobytowe na Euro 2012. Piłkarze, którzy tu zamieszkają, trenować będą w Jeleniej Górze, na boisku przy ulicy Złotnickiej.

  Władze miasta muszą jednak stadion gruntownie wyremontować. Żeby zdążyć na Euro 2012, prace muszą się rozpocząć w przyszłym roku.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   apiłkarze w Monopolu

   Jacyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 72 / 53

   Piłkarze w hotelu tej klasy ! A to dobre !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TAAK, piłkarzom najbardziej potrzebny jest rynek i knajpy

   lalala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 74 / 66

   hihihihi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wspaniały pomysł

   neron13 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 41

   Piłkarze do Monopolu! Brawo! Świetny pomysł. A co z boiskami treningowymi? Bo piłkarze to zwykle spędzają na nich po kilka godzin dziennie... Obsiejemy trawą Świdnicką aby mieli się gdzie...rozwiń całość

   Piłkarze do Monopolu! Brawo! Świetny pomysł. A co z boiskami treningowymi? Bo piłkarze to zwykle spędzają na nich po kilka godzin dziennie... Obsiejemy trawą Świdnicką aby mieli się gdzie rozgrzewać? A jakby chcieli sobie sparing rozegrać to pełnowymiarowe boisko strzelimy sobie między Operą a Forum Muzyki? Eh, planiści z Bożej łaski! Pewnie nigdy dotąd nie słyszeli jak powinny wyglądać ośrodki pobytowe dla sportowców. I wydaje im się, że jak inni turyści, będą się prowadzać między muzeum a ogródkiem piwnym. Nie słyszeli, że tego rodzaju "sportowcy" to mają już wybrany swój ośrodek, we Wronkach? Z Monopolu do najbliższego stadionu (we wrocławskich korkach) to minimum 40 minut w jedną stronę. Pogratulować pomysłu!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo