Lubin: Błąd lekarski w prywatnej klinice

  Lubin: Błąd lekarski w prywatnej klinice

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Trzydziestotrzyletnia matka dwojga dzieci, dziś mieszkanka Wrocławia, otarła się o śmierć. Po cesarskim cięciu lekarz zostawił w ciele kobiety tampon chirurgiczny. Wycięto go po 8 latach.
  Podczas cesarskiego cięcia pacjentce pozostawiono gazik i kawałki nici chirurgicznych

  Podczas cesarskiego cięcia pacjentce pozostawiono gazik i kawałki nici chirurgicznych ©Janusz Wójtowicz

  Pani Marta ma 33 lata. Jest mamą dwojga dzieci. W lipcu omal nie przypłaciła życiem lekarskiego błędu. Osiem lat temu przez cesarskie cięcie urodziła pierwsze dziecko w prywatnym Centrum Zdrowia Kobiet "Femina" w Lubinie. Chciała rodzić w komfortowych warunkach. Nie spodziewała się, że dojdzie do bolesnych komplikacji.

  - Już pierwszego dnia po porodzie czułam się fatalnie. Bardzo bolał mnie brzuch. Miałam go napompowany jak balon. Nie mogłam karmić dziecka - wspomina pani Marta. - Po sześciu dniach wyszłam ze szpitala.

  Ból nie ustąpił przez sześć lat. Najpierw leczono panią Martę pod kątem dolegliwości żołądkowych, potem stwierdzono, że ma mięśniaki. W 2008 roku urodziła drugie dziecko.

  - Też w "Feminie", również przez cesarskie cięcie. Operował mnie ten sam lekarz - wspomina pani Marta. - Wtedy potwierdzono, że duże wybrzuszenie to mięśniak.

  Ból był coraz silniejszy. Kobieta musiała brać coraz mocniejsze leki przeciwbólowe. Minęły kolejne dwa lata, aż 25 lipca 2010 roku pani Marta znalazła się w lubińskim szpitalu powiatowym przy ul. Bema z bardzo silnym bólem.

  - Mój stan określano jako krytyczny. Wykonano mi tomografię, po której szybko trafiłam na stół operacyjny - mówi kobieta. - Wycięto mi 11-centymetrowy guz i 30 cm jelita. W guzie był tampon chirurgiczny i kawałki nici. Byłam w szoku. Słyszałam o takich historiach w telewizji, ale nigdy bym nie uwierzyła, że coś takiego może mnie spotkać.

  Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Lubinie.

  Mój stan określano jako krytyczny. Wykonano mi tomografię, po której szybko trafiłam na stół operacyjny- We wrześniu wszczęliśmy śledztwo w sprawie o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - mówi Barbara Izbiańska, prokurator rejonowy w Lubinie. To przestępstwo, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  - Musimy zbadać dokumentację medyczną, przesłuchać poszkodowaną, lekarzy, pielęgniarki - dodaje prokurator Izbiańska. - Na razie trudno powiedzieć, czy będzie potrzebna opinia biegłych.

  Mimo licznych próśb, prezes "Feminy" Wiesława Mańko nie zechciała się z nami skontaktować. Jej sekretarka zapewniała, że przekazała szefowej nasz numer telefonu. Gdy odwiedziliśmy "Feminę", poinformowała, że prezes jest poza placówką.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pomocni

   prawnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Podstawowym celem jest uzyskanie dla Państwa jak najwyższego odszkodowania i zadośćuczynienia za zdarzenie losowe, które Państwa spotkało (błąd medyczny, wypadek komunikacyjny, wypadek przy pracy,...rozwiń całość

   Podstawowym celem jest uzyskanie dla Państwa jak najwyższego odszkodowania i zadośćuczynienia za zdarzenie losowe, które Państwa spotkało (błąd medyczny, wypadek komunikacyjny, wypadek przy pracy, przestępstwo itp.). Środki finansowe, które dla Państwa można uzyskać to: odszkodowanie, zadośćuczynienie, renta. Najważniejsze jest to by uzyskać godne świadczenie od podmiotów odpowiedzialnych (zakłady ubezpieczeniowe, szpitale, sprawcy wypadków, ZUS). W Państwa interesie jest maksymalne powiększenie dochodzonych roszczeń ponieważ środki jakie Państwo otrzymają pomogą choć odrobinę złagodzić ból i cierpienie jakich Państwo doznali w wyniku zdarzenia losowego. My jesteśmy poważni, nie naciągamy, my pomagamy: SkutecznaLikwidacja.plzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja teżto przeżyłam....

   Ania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 40

   W 2006 r. także miałam cesarkę 2-z kolei i zaszyli mi także tampon i gdy córeczka miała 3-miesiące bardzo żle się czułam byłam w stanie bbb ciężkim i nikt z lekarzy nie wiedział co mi jest...rozwiń całość

   W 2006 r. także miałam cesarkę 2-z kolei i zaszyli mi także tampon i gdy córeczka miała 3-miesiące bardzo żle się czułam byłam w stanie bbb ciężkim i nikt z lekarzy nie wiedział co mi jest wymyślali rózne diagnozy...ale w skrucie trafiłam na chirurgię w stanie krytycznym prosto na blok ,bo jak się okazało to cos ,co mi w brzuchu zostawili już gniło.....ropa dosłownie była czarna....i po zabiegu ,gdy to usuneli paprało się jeszcze pół roku....brak słów ile przeszłam bulu...dziecko małe i takze nie mogłam wrócic do pracy...Komentaz jest jeden poszłam rodzić...a potem cierpienie...ból...i wstręt do lekarzy....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Takie kliniki dobre na katar

   Mydłyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 37

   ..jak trzeba coś poważniejszego wyprowadzić z komplikacji to .... prędziutko do "ohydnej , niedofinansowanej , skorumpowanej" służby zdrowia wysyłają. Jak kasę brać to są "specjalistami najwyższej...rozwiń całość

   ..jak trzeba coś poważniejszego wyprowadzić z komplikacji to .... prędziutko do "ohydnej , niedofinansowanej , skorumpowanej" służby zdrowia wysyłają. Jak kasę brać to są "specjalistami najwyższej klasy" ale jak już się coś dzieje to.... ten tego.... trudno się skontaktować.... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oj znowu Femina

   Niniol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 54

   Okoliczne szpitale jej nie lubią, bo wyspecjalizowali się w podrzucaniu im ciężkich przypadków w ostatniej chwili.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No to partacze zapłacą słono

   elisi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 88 / 64

   Teraz dobra zachodnia kancelaria prawnicza.... i pozamiatane po nich będzie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wypadek w Femnie

   Współczujący (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 46

   Co za przypadek, człowiek idzie do lekarza zdrowy a wraca chory i okaleczony.
   Kiedy nastanie sprawiedliwość!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama