Ważne
  Jeleniogórskie targowiska mają zmienić swój wizerunek

  Jeleniogórskie targowiska mają zmienić swój wizerunek

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Place targowe mają być nowoczesne i zadbane

  Place targowe mają być nowoczesne i zadbane ©Marcin Oliva Soto

  Władze Jeleniej Góry przedłużyły spółkom kupieckim umowę dzierżawy dwóch targowisk miejskich o kolejne dwa miesiące. Przez ten czas z koncepcjami zagospodarowania i zmiany ich wizerunku na spokojnie mają się zapoznać radni miejscy i urzędnicy.
  Place targowe mają być nowoczesne i zadbane

  Place targowe mają być nowoczesne i zadbane ©Marcin Oliva Soto

  - Do radnych będzie należało ostatnie słowo - mówi Jerzy Lenard, wiceprezydent Jeleniej Góry. Chodzi o podpisanie wieloletnich umów dzierżawy targowiska Flora przy ul. Chrobrego i targowiska na Zabobrzu. Jak zapowiada wiceprezydent Lenard, projekt uchwały w tej sprawie ma być gotowy w przyszłym tygodniu.

  Od czasu przejęcia placów od poprzednich dzierżawców minęły dopiero trzy miesiące, a już widać pierwsze efekty.
  Na Zabobrzu oznaczono parkingi dla klientów oraz kupców. Uporządkowano ciągi piesze za pomocą linii wyznaczających alejki. - Lada dzień zostanie montowane ogrodzenie - zapowiada Danuta Wójcik z targowiska Zabobrze.

  Do 14 października nieestetyczne stoiska mają zmienić swój wizerunek. Zamiast folii będą na nich zamontowane daszki. W końcu plac zyskał też konkretny adres (ul. Ogińskiego 1c). Ustawiono również tablicę informacyjną, na której wywieszane są komunikaty dla kupców, aby wiedzieli m.in., co się dzieje na targu. - Włożyliśmy w to naprawdę dużo pracy - zaznacza Danuta Wójcik.

  Na rynku Flora przez cały czas trwa porządkowanie spraw dotyczących pustych, szpetnych pawilonów. - Najpierw trzeba ustalić ich właścicieli, a później do nich dotrzeć. To nie jest takie proste - wyjaśnia Jan Gniadzik, prezes spółki kupieckiej Flora. Trzeba też przygotować miejsca parkingowe na placu i zrobić porządne toalety. Nie da się szybko nadrobić wieloletnich zaniedbań.

  Spółki kupieckie chcą wydzierżawić place na 20 lat. W innym wypadku nie opłaci się im inwestować dużych pieniędzy w ich modernizację. Zabobrzańskim targowiskiem zarządza spółka kupiecka, do której należy 77 osób. Spółka Flora skupia zaś stu handlujących.

  Wcześniej miejskie targowiska były zarządzane przez prywatnych dzierżawców, którzy mieli umowy z miastem. Ci nie kwapili się do inwestowania pieniędzy i nie przedłużono z nimi umów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo