Wrocław: Internauci ocenili rządy ekipy Dutkiewicza

  Wrocław: Internauci ocenili rządy ekipy Dutkiewicza

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Niewielu wierzy, że powstanie Narodowe Forum Muzyki

  Niewielu wierzy, że powstanie Narodowe Forum Muzyki ©Wizualizacja inwestora

  Nasi internauci uznali, że budowa mostu wschodniego i trasy, która połączy al. Armii Krajowej z ul. Mickiewicza, to najbardziej trafiona inwestycja obecnych władz miejskich. Choć to przedsięwzięcie powstanie nie szybciej niż w 2014 roku, w naszej ankiecie zagłosowało na nią ponad 700 internautów.
  Niewielu wierzy, że powstanie Narodowe Forum Muzyki

  Niewielu wierzy, że powstanie Narodowe Forum Muzyki ©Wizualizacja inwestora

  Najgorsze noty urzędnicy dostali za komunikację miejską. Dlaczego? Nie ma koncepcji rozwoju nowych linii tramwajowych, nie są wydzielone torowiska podczas remontów ulic - wymienia internauta, podpisujący się Wrocławianin, któremu wtóruje Igi: Według mnie największą porażką jest zastój, brak wizji i polotu w rozwoju nowoczesnej, szybkiej miejskiej komunikacji szynowej, a także beznadziejnie niskie prędkości tramwajów.

  Internauci wskazali, że porażką ekipy Rafała Dutkiewicza była zbyt mała liczba miejsc w publicznych przedszkolach i budowa wielkiego piłkarskiego Śląska Wrocław. Mieszkańcy Wrocławia - szczególnie ci, którzy korzystają z rowerów - nie zauważyli żadnych zmian, szczególnie tych na lepsze, w poruszaniu się jednośladem po mieście. Ale nie samymi porażkami stała ta ostatnia kadencja. Zdaniem naszych internautów za sukces trzeba uznać budowę stadionu na Euro, a także promocję Wrocławia.

  To paradoks, bo tylko 94 mieszkańców jest zdania, że mamy się czym pochwalić, rywalizując z innymi polskimi miastami o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. Niewielu z nich jest również przekonanych, że przy pl. Wolności powstanie Narodowe Forum Muzyki. Ale jesteśmy najdynamiczniej rozwijającym się polskim miastem. Co chwilę zagraniczne firmy otwierają u nas albo fabryki, albo biura. Dzięki temu powstają nowe miejsca pracy. Robią to dlatego, że przez 10 lat Wrocław został zauważony na arenie międzynarodowej- ocenia internauta spajjder. Według niego ludziom wiecznie coś nie będzie pasować. Jak już na niewyremontowaną od lat ulicę wejdą robotnicy, to zaczną się narzekania na korki.

  Pablowi podobają się wrocławskie atrakcje turystyczne. Fontanna to strzał w 10, zoo również - pisze, choć uważa, że utrzymanie czystości w mieście pozostawia wiele do życzenia.

  ZOBACZ JAK GŁOSOWALI INTERNAUCI

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama