Co robił Napieralski w stolicy Dolnego Śląska?

  Co robił Napieralski w stolicy Dolnego Śląska?

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Grzegorzowi Napieralskiemu, przewodniczącemu SLD i Jackowi Uczkiewiczowi, kandydatowi Sojuszu na prezydenta Wrocławia nie udało się porozmawiać z mieszkańcami miasta o tym, co trzeba w nim zmienić.
  Co robił Napieralski w stolicy Dolnego Śląska?

  ©Janusz Wójtowicz

  Przeszkodził im w tym deszcz. Obaj działacze SLD nie zrezygnowali jednak ze spaceru po Rynku i pl. Solnym, gdzie na jarmarku ekologicznym spróbowali miodu.


  Skąd się wziął Grzegorz Napieralski we Wrocławiu?


  Wczoraj w samo południe w Teatrze Polskim przy ul. Zapolskiej zainaugurował on dolnośląską kampanię wyborczą SLD do samorządów.

  - Tu, we Wrocławiu, musi być dobry gospodarz, który będzie dbał o miasto, a nie tylko zajmował się promocją swojej osoby w mediach - mówił Napieralski do sali pełnej lewicowych działaczy. Ci z entuzjazmem wymachiwali biało-czerwonymi kartkami z hasłem "Tak dla Uczkiewicza".

  - Lewica zaczyna się odbudowywać i wraca do gry - zagrzewał kolegów Marek Dyduch, obecny radny sejmiku dolnośląskiego i były sekretarz generalny SLD. To on prowadził spotkanie, rzucając nagle ze sceny, że cztery lata temu w wyborach prezydenckich we Wrocławiu lewica przegrała z Rafałem Dutkiewiczem niewielką liczbą głosów. Dyduch pewnie zapomniał, że obecny prezydent dostał ponad 80 proc. głosów, zaś ówczesny kandydat Sojuszu Tomasz Czajkowski zaledwie 6 proc. SLD dzisiaj żadnymi sondażami się jednak nie zraża i wierzy w swoje zwycięstwo.

  - Wrocław potrzebuje zmian i my wiemy, jak to zrobić. Nic tak nie tworzy przyszłości, jak marzenia - przekonywał działaczy Uczkiewicz.

  O czym więc marzy? By wrocławskie podwórka nie były egzotyką dla turystów, o ulicach równych jak stół, o usprawnieniu komunikacji miejskiej i o miejscach w przedszkolach i żłobkach dla wszystkich dzieci. Aby to się spełniło, Napieralski wręczył kandydatowi SLD na prezydenta Wrocławia prezent: biały T-shirt z napisem "I love Wrocław" (zamiast słowa love jest czerwone serce). Czy Uczkiewicz będzie go nosił, tego nie wiadomo. Dzisiaj pewne jest tylko to, że inni pretendenci do wrocławskiego ratusza są jeszcze mało aktywni. Nie wykluczone, że szukają podobnych wyborczych talizmanów.


  Jedynki SLD do rady miejskiej
  Wczoraj Sojusz pokazał siedmiu liderów, którzy pociągną listy do rady miasta. Witold Kuźnik - okręg nr 1, Ewa Froń - okręg nr 2, Leszek Cybulski - okręg nr 3, Patryk Wroński - okręg nr 4, Dominik Kłosowski - okręg nr 5, Leszek Ryk - okręg nr 6, Jan Szumski - okręg nr 7.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama