Wrocław: Marszem Równości wyrazili swoje poparcie (RELACJA,...

  Wrocław: Marszem Równości wyrazili swoje poparcie (RELACJA, ZDJĘCIA)

  MAT

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Marszem Równości wyrazili swoje poparcie (RELACJA, ZDJĘCIA)
  1/12
  przejdź do galerii

  ©MAT

  Około 300 manifestantów maszerowało ulicami Wrocławia, by wyrazić swoje poparcie dla ustawy o związkach partnerskich. To już drugi Marsz Równości, odbywający się w stolicy Dolnego Śląska. Zobacz relację.
  15.50 Demonstranci rozchodzą się, na miejscu zostało ich kilkunastu. Po zakończeniu demonstracji policja planuje podwoić siły w okolicy, aby uniknąć awantur.

  15.45 Druga osoba zatrzymana. Policja ujęła mężczyznę, który próbował przedrzeć się przez policyjny kordon.

  15.18 Maszerujący ul. Świdnicką uczestnicy marszu równości na wysokości Podwala spotkali się z grupą około 100 kontrmanifestantów. Jeden z nich zachowywał się agresywnie i zaatakował policyjnego kamerzystę. Mężczyzna został zatrzymany.

  W tej chwili obie grupy stoją na przeciwko siebie na ul. Świdnickiej, po obu stronach skrzyżowania z Podwalem. Grupy rozdziela kordon policji.

  14.29 Około 300 osób wyruszyło po godzinie 14 spod pręgierza na wrocławskim Rynku. W tej chwili uczestnicy Marszu Równości idą ul. Oławską w kierunku pomnika Chrobrego przy Domu Handlowym Renoma. Na pl. Teatralnym na uczestników marszu czekała grupa około 15 kontrmanifestantów. Policja rozdziela obie grupy, sytuacja jest spokojna.

  13.42 Około 20 manifestantów zgromadziło się już pod pręgierzem na wrocławskim Rynku. O godzinie 14 ma się rozpocząć Marsz Równości organizowany przez działaczy Kampanii Przeciw Homofobii. Jak na razie manifestacja nie cieszy się dużym zainteresowaniem wrocławian, większość przechodniów ogląda obywający się nieopodal pokaz capoeiry. Na Rynku nie pojawili się jak dotąd żadni kontrmanifestanci.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama