Lubin: Ambasada wyśle list górników z KGHM do Chile

  Lubin: Ambasada wyśle list górników z KGHM do Chile

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  List ze słowami wsparcia, który górnicy z KGHM napisali do górników uwięzionych pod ziemią w kopalni w Chile, zostanie przesłany pocztą dyplomatyczną.
  - Nie znaliśmy adresu kopalni San Esteban, więc poprosiliśmy o pomoc ambasadę chilijską - mówi Zdzisław Korczak, wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność" w ZG "Lubin". - Pani z ambasady zaproponowała, że prześlą list pocztą dyplomatyczna, bo to najszybszy sposób. Wysłaliśmy już nasz list do Warszawy.
  Poczta z Polski trafi do ministerstwa spraw zagranicznych w Chile, stamtąd do adresatów. Polacy piszą do ambasady, że się modlą za górników, nadsyłają pomysły, jak ich uwolnić. Ktoś nawet napisał wiersz.

  Przypominamy treść listu:

  Wytrwajcie

  Szczęść Boże - tymi słowami rozpoczynamy każdy dzień pracy. Dziś to pozdrowienie w szczególny sposób kierujemy do Was, Górnicy uwięzieni pod ziemią w kopalni San Esteban.

  Mimo że dzieli nas wielka odległość, sercem górniczym jesteśmy z Wami. Pokładając ufność w Bogu, modlimy się o Wasze rychłe uwolnienie. Szczególnie podczas mszy św. 26 września o godz. 8, którą ofiarujemy za Was i za Wasze rodziny.

  Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo i o siłę do przetrwania tego trudnego czasu. Mamy nadzieję - która zawieść nie może - że św. Barbara, patronka górników, już niedługo pozwoli Wam być tam, gdzie "Na wirchu słoneczko lśni, żonka się krząta, syneczek śpi."

  Obiecujemy wytrwać w tej modlitwie i pamięci do szczęśliwego i jak najszybszego powrotu do domu każdego z Was. Tak jak wielu ludzi na całym świecie, czekamy na dobre wiadomości z Chile.

  Szczęść Boże!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama