Ważne
  Lubin: Bez pozwolenia tiry nie wjadą do miasta

  Lubin: Bez pozwolenia tiry nie wjadą do miasta

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Powiat lubiński wprowadza nowe zasady. Od kilku miesięcy po drogach powiatowych w Lubinie nie mogą poruszać się ciężarówki o masie powyżej 16 ton i 24 ton.
  Takie tabliczki pojawiły się w Lubinie trzy dni temu

  Takie tabliczki pojawiły się w Lubinie trzy dni temu ©Fot. Piotr Krzyżanowski

  Aby ułatwić życie dostawcom handlowym, przedsiębiorcom i mieszkańcom, którzy potrzebują np. dowieźć materiały budowlane na prywatną budowę, Mirosław Gojdź, zastępca starosty ds. infrastruktury drogowej, wprowadził specjalne zezwolenia.

  - Dzięki temu będziemy mogli zarządzać ruchem w sposób uporządkowany - mówi Mirosław Gojdź. - Chodzi o ochronę dróg wyremontowanych za pieniądze mieszkańców. Badania naukowe wykazały, że jeden tir niszczy nawierzchnię w takim stopniu, jak 150 tysięcy samochodów osobowych. Tranzyt powinien więc się odbywać drogami wojewódzkimi i krajowymi - dodaje wicestarosta.

  Od dwóch dni przy znakach zakazu wjazdu dla ciężarówek, montowane są tabliczki z informacją, że z pozwoleniem od zarządcy można wjechać na daną drogę.
  Wnioski trzeba składać w starostwie. Należy w nich wpisać dane wnioskodawcy (imię i nazwisko lub nazwę firmy), adres, telefon, markę i typ samochodu, nr rejestracyjny, masę całkowitą i liczbę osi, a także trasę przejazdu oraz termin, na który zainteresowany chce uzyskać zezwolenie.

  - Będę podejmował decyzje szybko, oczywiście może to potrwać kilka dni - mówi zastępca starosty. - Zezwolenia będą wydawane pod pewnymi warunkami, np. na dostawy w konkretnych godzinach, z zaznaczeniem, że postój nie może utrudniać ruchu.

  Gojdź podkreśla, że przewoźnicy, którzy dostaną zezwolenia, będą odpowiedzialni za ewentualne uszkodzenie dróg i jeśli do niego doprowadzą, będą zobowiązywani do naprawy.
  - Drogi będą regularnie kontrolowane - informuje Mirosław Gojdź. - Są do tego zobligowane policja i straż miejska. Wjazd bez zezwolenia będzie karany mandatem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   u mnie też tak było teraz mogą wszyscy

   ślązak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 18

   najważniejsze jak zmienia się tabliczka pod znakiem w trakcie rozmów przwoźników z miastem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Debile

   byly kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 19

   Jakas dziwna nagonka na tiry w tym durnym kraju? Tak to troche wyglada jak gdyby wladze robily laske kierowcom ze je wpuszczaja do miast. Proponuje zastrajkowac i zobaczymy jak szybko im rura...rozwiń całość

   Jakas dziwna nagonka na tiry w tym durnym kraju? Tak to troche wyglada jak gdyby wladze robily laske kierowcom ze je wpuszczaja do miast. Proponuje zastrajkowac i zobaczymy jak szybko im rura zmieknie. Wikszosc zaopatrzenia miast dostarczaja tiry tak nielubiane przez policje i ludzi.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo