Świdnica: Przedstawiono zarzuty kierowcy tira, który wjechał...

  Świdnica: Przedstawiono zarzuty kierowcy tira, który wjechał w kobiety na chodniku

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zygmunt J., kierowca tira, który w sierpniu w Słotwinie wjechał w idące chodnikiem kobiety, usłyszał od świdnickiej prokuratury zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego.
  Mężczyzna twierdził, że stracił panowanie nad autem, bo było niesprawne. Jednak powołani przez śledczych biegli wykluczyli tę wersję. Jednoznacznie ustalili, że układ kierowniczy i hamulcowy były sprawne.

  Do tragedii doszło nad ranem, w poniedziałek 9 sierpnia. W dwie idące do pracy kobiety uderzył rozpędzony samochód ciężarowy. Kobiety zginęły na miejscu. Miały 54 i 63 lata, mieszkały w Świdnicy. Szły, jak co rano, do pracy w Słotwinie. Pomagały jednemu z rolników przy zbiorze rzodkiewki.

  Auto niemal wbiło się w dom, zatrzymując się na murowanym ogrodzeniu przed budynkiem. Kierowca był trzeźwy. Kilka dni spędził w szpitalu.

  Śledztwo w sprawie wypadku jest trudne. - Nie mamy żadnych świadków wypadku, pozostają nam dobrze zabezpieczone dowody. Teraz musimy zrekonstruować przebieg zdarzenia - mówi Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama