Wrocław: PUP organizuje nowe kursy dla bezrobotnych

Wrocław: PUP organizuje nowe kursy dla bezrobotnych

Paweł Kuś

Gazeta Wrocławska

Gazeta Wrocławska

W ofercie wrocławskiego PUP jest wiele szkoleń umożliwiających zdobycie nowych umiejętności. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, więc warto szybko się decydować, gdy dostaniemy w PUP propozycje.
Do końca listopada będziemy mieli okazję nauczyć się eksploatacji urządzeń elektrycznych, zdobyć cenne doświadczenie w merchandisingu czy poznać tajniki pracy w logistyce. Poza tym odbędzie się jeszcze kurs aktywnego poszukiwania pracy. I tylko ten ostatni kurs nie stawia żadnych wymagań przed bezrobotnymi, oprócz oczywiście dobrych chęci.

W przypadku pozostałych szansę nauki mają osoby, które powinny uzupełnić posiadaną wiedzy lub nie ma dla nich ofert pracy w ich dotychczasowych zawodach. Miejsc jest 14, a szkolenie trwa od 4 do 22 października.

W tym samym czasie rozpoczyna się kurs merchandisingu, (sztuka podnoszenia efektywności sprzedaży w nowoczesnym handlu). Nauczymy się tam obsługi komputera i kas fiskalnych oraz odbędziemy 3-tygodniową praktykę u pracodawcy (w pełnym wymiarze czasu pracy). Wymagane jest wykształcenie m.in. zawodowe oraz książeczka zdrowia. Liczba miejsc - 16 osób.

Kurs dot. obsługi urządzeń i instalacji elektroenergetycznych do 1 kV zaczyna się wcześniej, 1 października, i potrwa 4 tygodnie. Organizatorzy wymagają praktyki w zawodzie lub ukończenia szkoły o kierunku elektrycznym. Mile widziany jest także tytuł robotnika wykwalifikowanego lub mistrza w zawodzie elektryka. Po ukończeniu szkolenia otrzymamy świadectwo kwalifikacji.

Kurs na specjalistę logistyka rozpocznie się 27 września. Chętni poznają tam zasady zarządzania w transporcie, nauczą się obsługi komputera, języka obcego i zaliczą 8-tygodniową praktykę u pracodawcy w pełnym wymiarze czasu. Wymagane jest wykształcenie średnie, mile widziane wyższe.

Więcej informacji w Centrum Aktywizacji Zawodowej przy ul. Glinianej 20-22 oraz pod tel. 71--770-16-82 lub 71-770-17-30.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zzkhzp@lchijw.com

lyaqwijaam (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 128 / 94

dgf7xn sonnriivmoxw, [u**********pouejamxflif.com/]pouejamxflif[/url], [link=http://gshjpulthsjt.com/]gshjpulthsjt[/link], http://gjhmszbmsqgg.com/

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo