Śląsk wygrał ze Świtem 1:0!

Mariusz Wiśniewski
Dzisiaj Śląsk gra w Pucharze Polski z drugoligowym Świtem Nowy Dwór. Wrocławianie muszą wygrać, by chociaż trochę poprawić swój wizerunek po niedawnych nieudanych występach.

Wygrana nie musi przyjść łatwo, bo w ostatnich spotkaniach ligowych podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokazali, że nie są w dobrej formie. Ponadto, w poprzednich latach, zawodnicy Śląska nie radzili sobie dobrze w Pucharze Polski.

Jak będzie tym razem przekonamy się już dzisiaj. Wszystkich zainteresowanych, którzy nie mogą być na meczu, zapraszamy na RELACJĘ NA ŻYWO! I jeszcze jedno - to może być ostatni, albo jeden z ostatnich meczów Śląska pod wodzą Tarasiewicza. Startujemy o godzinie 19!

Pierwsze wieści z Nowego Dworu - w skłądzie Śląska jest kilka zmian w porównaniu z meczem z Widzewem Łódź. Od pierwszej minuty na boisku pojawią się Tadeusz Socha, Jarosław Fojut, Marek Gancarczyk oraz Łukasz Gikiewicz. Zastąpią oni odpowiednio: Krzysztofa Wołczka, Amira Spahicia, Łukasza Madeja i Vuka Sotirovicia. Zaraz zaczyna się mecz.

Zaczął Świt.
7. min. Pierwsza akcja Śląska. Mila zagrał do Soboty, ale strzał wrocławskiego pomocnika był niecelny
10. min. Akcja Świtu, ale Kelemen nie dał się zaskoczyć.
12. min. Mila uderzył z dystansu, ale piłka odbiła się od jednego z rywali i minęła bramkę Świtu.
13. min. Po rzucie rożnym głową strzelał Kaźmierczak, ale piłka minimalnie przeszła obok słubka. Nadal 0:0.
16. min. Kolejny rzut rożny dla Śląska. Tym razem głową strzelał Pawelec i ponownie piłka przelatuje obok bramki gospodarzy. Śląsk ma przewagę, ale akcje wrocławian są za wolne, aby mogły zaskoczyć rywali.
18. min. Rośnie przewaga Śląska. Najpierw ładnie uderzył Mila, a chwilę później okazję miał Diaz. Nadal jednak bez goli.
24. min. GOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!!! Gikiewicz!!!!!!!! Po kolejnym rzucie rożnym Gikiewicz z bliska trafia do siatki. Śląsk prowadzi ze Świtem 1:0!
28. min. Kolejny rzut rożny i ponownie bliski zdobycia gola był Gikiewicz.
35. min. Zdecydowana przewaga Śląska. Tym razem strzelał Gancarczyk, ale piłka poleciała wysoko nad bramką.
39. min. Najpierw ładnie strzelał Sobota, a chwilę później Diaz. Wynik nie uległ jednak zmianie i nadal jest tylko 1:0 dla Śląska.
41. min. Tym razem groźnie było w polu karnym Śląska, ale na szczęście piłka mija bramkę Kelemena.
44. min. Po rzucie wolnym z dystansu strzelał Kaźmierczak - bardzo mocno i bardzo niecelnie.
45. mi. Uff, ale było gorąco pod bramką Śląska. Nadal jednak wrocławianie prowadzą 1:0.
Koniec pierwszej połowy.
Śląsk jest zdecydowanie lepszym zespołem i prowadzi załużenie. Gdyby wrocławienie wykazali się lepszą skutecznością mogliby już spokojnie prowadzić dwa lub nawet trzy do zera. A tak jest tylko 1:0 i praktycznie jeszcze wszystko możliwe.
Zaczęła się druga część spotkania.
46. min. Od ataków zaczął Śląsk, ale Diaz źle przyjął piłkę.
50. min. Kolejną szansę miał Diaz. Tym razem Argentyńczyk zdołał oddać strzał, ale trafił wprost w bramkarza.
52. min. KOntratak Świtu, ale na szczęście nie zakończył się nawet strzałem. Oby tylko nie było tak, że niewykorzystane szanse Śląska w końcu się zemszczą.
56. min. I znowu groźnie pod bramką gospodarzy, ale znowu nie ma kto wepchnąć piłki do siatki po dośrodkowaniu Mili.
60. min. Nic się nie zmienia - Śląsk atakuje, ma sytuacje bramkowe, ale piłka mija bramkę Świtu.
65. min. Zmiana w Śląsku - za Diaza wchodzi Sotirović.
70. min. Może być groźnie w pod bramką Śląska, bo rywale wywalczyli rzut wolny przy linii bocznej pola karnego...
70. min. ....skończyło się na strachu.
75. min. Na boisku dzieje się coraz mniej. Śląsk niby atakuje, ale już z mniejszym animuszem, a Świt chiałby zaatakować, ale nie potrafi.
78. min. Goźna kontra Świtu, ale Kelemen nie daje się zaskoczyć.
80. min. Bezmyślne zachowanie Gmitrzuka, który ostro atakuje Gancarczyka za boiskiem i dostaje za to żółtą kartkę. Ponieważ miał już jedną, zostaje wyrzucony z boiska. Świt gra w dziesiątkę. Teraz już chyba nic się Śląskowi nie może stać.
81. min. Za Milę wchodzi Sztylka.
83. min. Z boiska wieje nudą. Śląsk czeka na końcowy gwizdek. Świt chyba już też.
85. min. Tym razem bezmyślnym faulem popisał się Gikiewicz i został upomniany żółtą kartką.
90. min. Za Gikiewicza wszedł Madej.
93. min. Kartka dla Sotirovicia za przepychankę z rywalem. Sędzia jeszcze nie kończy meczu.
94. min. Groźnie w polu karnym Śląska, ale Sztylka w ostatniej chwili ratuje sytuację.
Nareszcie koniec. Śląsk wygrywa ze Świtem 1:0 i awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Materiał oryginalny: Śląsk wygrał ze Świtem 1:0! - Gazeta Wrocławska