Wrocław: W Rynku zrywali łańcuchy

  Wrocław: W Rynku zrywali łańcuchy

  SZEJ

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W uwięzione psy wcielali się wczoraj uczestnicy akcji na Rynku

  W uwięzione psy wcielali się wczoraj uczestnicy akcji na Rynku ©Mikołaj Nowacki

  Trzy małe budy dla psów stanęły w niedzielę na placu Gołębim. Każdy, kto chciał sprzeciwić się więzieniu czworonogów na łańcuchach, mógł się symbolicznie przykuć do jednej z nich. "Poczujcie ciężar, który psy noszą całe życie" - apelowali przez megafon wolontariusze.
  W uwięzione psy wcielali się wczoraj uczestnicy akcji na Rynku

  W uwięzione psy wcielali się wczoraj uczestnicy akcji na Rynku ©Mikołaj Nowacki

  Chętnych nie brakowało. Karolina Świątkiewicz przy budzie usiadła razem z 3-letnim długowłosym owczarkiem niemieckim Brosem. - Chciałabym, żeby wszystkie psy odzyskały swobodę, nie były głodzone czy trzymane za zamknięciu - wyjaśniła.

  Ewa Korzeniowska przykuła się do budy razem z 6-letnią córką Nataszą. Natasza ma kota, ale chciałaby mieć też psa. Marzy o labradorze. - Mieszkamy w domku i planujemy zakup czworonoga, ale dopiero, gdy gotowy będzie kojec - powiedziała pani Ewa, a Natasza dodała: - Bo pieska na łańcuchu boli szyja i cierpi.


  Taki jest właśnie cel organizatora akcji, miesięcznika "Mój Pies". Uświadomienie, że trzymanie psa na łańcuchu jest niezgodne z prawem, niehumanitarne i niebezpieczne dla ludzi. - Jeśli ktoś trzyma psa poza domem, niech chociaż pamięta o obroży. Łańcuch drażni skórę, może zranić zwierzę - tłumaczy Agnieszka Wierzbicka ze straży miejskiej. Poza tym łańcuch nie może być za krótki. Zwierzę musi mieć swobodny dostęp do wody i jedzenia. Należy również chociaż raz dziennie chodzić z nim na spacer, żeby posmakowało wolności.

  - Pies trzymany na łańcuchu wpada w obłęd. Znane są przypadki samookaleczeń - mówi Barbara Borzymowska, psycholog zwierzęcy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe...

   Niniol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 22

   Tyle miłośniczek sadomaso we Wrocławiu...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama