Piłka nożna: Strzał życia Bilińskiego i dwie czerwone kartki w Polkowicach

Paweł Kucharski
Trener Dominik Nowak ma powody do zadowolenia
Trener Dominik Nowak ma powody do zadowolenia Piotr Krzyżanowski
Piłkarze Górnika Polkowice, choć swoją postawą nie zachwycili, to pokonali Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 2:1. Ozdobą spotkania był przepiękny gol Kamila Bilińskiego, który w 12. minucie gry popisał się efektownym strzałem z przewrotki.

Szybko objęte prowadzenie nieco uśpiło gospodarzy, którzy nie kwapili się do szturmu na bramkę niecieczan. Ci z kolei nie mieli wielu atutów czysto piłkarskich, przez co z boiska wiało nudą. Na domiar nieszczęścia gości, w 22. minucie czerwoną kartką za uderzenie rywala łokciem ukarany został Dawid Kubowicz.

Nieco ponad kwadrans później gospodarze zadali kolejny skuteczny cios. Na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Marek Opałacz. Piłka skozłowała tuż przed interweniującym bramkarzem gości i wpadła do siatki.

W drugiej połowie działo się niewiele. W 82. minucie honorowego gola dla gości zdobył Marcin Szałęga. Dodajmy, że gospodarze również kończyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Bilińskiego.

Górnik - Termalica 2:1 (2:0)
Bramki: Biliński (12), Opałacz (39) - Szałęga (82) Sędziował: Marek Karkut (Warszawa). Widzów: 700.

Górnik: Szymański - D. Małkowski, Pokorny, Opałacz, Smoliński, Ł. Małkowski (69 Sierpina), Wacławczyk, Salomoński, Ałdaś (58 Piotrowski), Piątkowski (81 Chyła), Biliński.

Termalica: Budka - Piszczek, Wójcik, Tupalski, Kowalski, Fedoruk (67 Piątek), Kubowicz, Szałęga, Baran, Szczoczarz (82 Mąka), Trafarski (80 Cichos).

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Strzał życia Bilińskiego i dwie czerwone kartki w Polkowicach - Gazeta Wrocławska